strona główna 5 blog 5 AKCESORIA PRZYDATNE PODCZAS CARAVANINGU

AKCESORIA PRZYDATNE PODCZAS CARAVANINGU

blog

Rozpoczęcie sezonu caravaningowego nadchodzi wielkimi krokami. Dlatego warto jest wyposażyć się w akcesoria, które niewątpliwie ułatwią nam “życie w drodze”. Przenośny prysznic, a może specjalna lampka nocna? Dzisiaj o tym, co zabrać ze sobą na kemping!

KUCHNIA W PRZYCZEPIE

Będąc w podróży warto jest być możliwie jak najbardziej samowystarczalnym, a do tego bez wątpienia przyda nam się dobrze urządzona kuchnia! Chociaż część pól namiotowych i kempingowych oferuje bezpłatny dostęp do miejsca, gdzie przyrządzić możemy sobie posiłek, te często pozostawiają wiele do życzenia pod względem ekwipunku czy czystości lub też są oblegane przez pozostałych gości. Innym czynnikiem jest pogoda. Gdy pada deszcz nie zawsze będziemy mieli ochotę iść nawet kilkaset metrów żeby przygotować jedzenie. Wyposażając przyczepę na pewno przyda nam się szafka kuchenna z umywalką wodoodporną BO-CAMP. Na blacie znajdziemy zarówno miejsce na umywalkę, lecz także na przykład na rozłożenie deski do krojenia. Do tego posiada szafki, gdzie umieścimy chociażby zastawę kuchenną – tą dobrze jest wybierać właśnie turystyczną, posiadającą podwyższoną odporność. Jako przykład podajmy zestaw obiadowy 12szt Melanina, który wykonany został z nietłukącego się materiału. Dodatkowo naczynia są bardzo lekkie, przez co nie będą dla nas żadnym obciążeniem. Wyposażyć warto się również w zestaw sztućców 16szt Melanina, którego niewątpliwym atutem jest wysoka żywotność.

INSTALACJA WODNA W KAMPERZE

Dużym ułatwieniem jest montaż instalacji wodnej w kamperze czy przyczepie. Tutaj zazwyczaj korzysta się ze zbiornika, do którego tankowana jest woda wodociągowa. Najczęściej umieszcza się go pod siedzeniem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, między innymi ze względu na fakt, że nie zabiera miejsca, a także jest tam odpowiednio ustabilizowany. Szczególnie warto jest zwrócić uwagę na zbiornik wyrównujący ciśnienie Kepming, który świetnie poprawi nasz komfort. Niestety nagłe zmiany ciśnienia wody na przykład w czasie prysznica czy mycia naczyń mogą być naprawdę uciążliwe – dlatego właśnie wskazanym problemom jest w stanie zaradzić właśnie dany produkt. Wśród akcesoriów, które mogą nam się przydać jest też przyłącze do wody miejskiej Colorado – musimy jednak pamiętać, że nie wszędzie mamy możliwość skorzystania z niego, dlatego zawsze dobrze jest mieć ze sobą zbiornik.

PRZYDATNE GADŻETY DO KAŻDEJ PRZYCZEPY!

Co jeszcze poprawi nasz komfort w czasie podróżowania z przyczepą? Tutaj wskazać możemy chociażby toaletę przenośną WC Dometic 972, która sprawdzi się niezależnie od warunków, a co ważne łatwo jest ją utrzymać w czystości. Świetnym rozwiązaniem będzie również lampka nocna do przyczep kempingowych do przedsionków bo-camp zasilana bateriami. Służyć będzie nam zarówno jak tradycyjna lampka, lecz gdy potrzeba użyć możemy jej jako latarki. Jeśli jednak w najbliższym czasie nie posiadamy żadnych planów wyjazdowych koniecznie zaopatrzmy nasz sprzęt w pokrowiec na kemping 450-550 centymetrów, który będzie go chronił przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe