strona główna 5 blog 5 CZYM NAJLEPIEJ ZABEZPIECZYĆ ŁADUNEK?

CZYM NAJLEPIEJ ZABEZPIECZYĆ ŁADUNEK?

blog

Prawidłowe mocowanie to podstawa, o której musimy pamiętać przewożąc jakikolwiek ładunek. Ma służyć bezpieczeństwu kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego, a także zabezpieczać towar przed uszkodzeniami. Wbrew pozorom, nie dotyczy to jedynie kierowców zawodowych wożących dostawy towarów. Dziś poruszymy temat sposobów zapewniających prawidłowe wykonanie tak ważnego zadania oraz kilku przydatnych produktów.

JAKIE ISTNIEJĄ TECHNIKI MOCOWANIA ŁADUNKU?

Istnieją dwie metody zabezpieczania ładunku: oparta na ustaleniu odpowiedniej pozycji lub polegająca na wzmocnieniu siły tarcia. Technik mocowania ładunku wyróżnia się sporo. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest ryglowanie polegające na unieruchomieniu ładunku przy pomocy odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Ten sposób ma zastosowanie w przypadku sztywnych ładunków o regularnym kształcie. Mocowanie blokowe wykorzystuje przede wszystkim elementy konstrukcyjne przyczepy, takie jak ściany przednie lub boczne. Jest to jednak ryzykowne rozwiązanie, ponieważ bardzo często pomiędzy przewożonymi towarami i tak powstają niebezpieczne, wolne przestrzenie. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest zabezpieczanie z zastosowaniem różnego typu wyposażenia, takiego jak pasy transportowe.

BEZPIECZNE PRZEWOŻENIE ŁADUNKÓW OKREŚLONE PRZEPISAMI PRAWA

Artykuł 61 ustawy Prawo o ruchu drogowym określa warunki związane z bezpiecznym przewożeniem ładunków. Nie mogą one przekraczać określonej ładowności pojazdu, utrudniać kierowania pojazdem ani ograniczać widoczności. Przewożone przedmioty muszą być zabezpieczone w taki sposób, aby nie mogły się przemieszczać lub hałasować podczas jazdy. Ciężar powinien być rozmieszczony możliwie równomiernie, a elementy mocowania nie mogą rozluźniać się. Rozpinanie i rozluźnianie się mocowań to poważny problem stwarzający duże niebezpieczeństwo, dlatego produkty oferowane przez Auto Pakę są zabezpieczone przed tego typu sytuacjami. Konsekwencją nieprawidłowego przewożenia ładunku może być wysoki mandat, a także straty materialne związane z ewentualnym uszkodzeniem towaru.

Z JAKICH ROZWIĄZAŃ NAJLEPIEJ KORZYSTAĆ W PRZYCZEPIE?

Przyczepa często jest wykorzystywana do przewożenia mebli, rowerów, motocykli i innych tego typu ładunków. Warto zabezpieczyć się w uniwersalny zestaw Ratchet Kit Heavy-Duty składający się z solidnej torby transportowej, dwóch, bardzo wytrzymałych klamer z pasami i dwóch szelek. Idealnym i bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących miłośników zabierania motocykla w podróż, może okazać się pas transportowy na koło TyreFIX. Elastyczny i wytrzymały materiał dopasowuje się do każdego rodzaju opony, a cały pas jest bardzo łatwy w użyciu. Listwy mocowania Flexi Rail pozwalają na zamocowanie ładunku w szybki i nieskomplikowany sposób w dowolnej pozycji na podłodze przyczepy. Bardzo uniwersalne są też mocne, solidnie wykonane uchwyty podłogowe, dzięki którym bez obaw możemy zaczepić pasy transportowe w dowolnym miejscu.

Jadąc w podróż, przeprowadzając się lub po prostu przewożąc ładunek najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Warto zainwestować w kilka pewnych i porządnych produktów, które zabezpieczą towary przed przesuwaniem się oraz poprosić kogoś o krótkie przybliżenie tajników prawidłowego mocowania. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu oraz bardzo niebezpiecznych, niekiedy zagrażających życiu, sytuacji na drodze.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe