strona główna 5 blog 5 JAK ZABEZPIECZYĆ PRZYCZEPĘ PRZED OPADAMI ATMOSFERYCZNYMI?

JAK ZABEZPIECZYĆ PRZYCZEPĘ PRZED OPADAMI ATMOSFERYCZNYMI?

blog

WIOSNĄ POGODA JEST BARDZO ZMIENNA: JEDNEGO DNIA MOŻEMY CIESZYĆ SIĘ FANTASTYCZNYM SŁOŃCEM, A NASTĘPNEGO POJAWIA SIĘ DESZCZ LUB NAWET ŚNIEG. DLATEGO WARTO JEST PAMIĘTAĆ O ODPOWIEDNIM ZABEZPIECZENIEM PRZYCZEPY PRZED RÓŻNEGO TYPU OPADAMI ATMOSFERYCZNYMI. DZISIAJ O TYM, JAK TO SKUTECZNIE ZROBIĆ.

ZABEZPIECZ PRZYCZEPĘ PRZED KOROZJĄ

Prawdziwym “zabójcą” dla naszej przyczepy jest korozja, czyli proces stopniowego niszczenia w tym przypadku metalowych materiałów. Wywołuje j naprawdę wiele czynników, przez co niestety trudno wskazany problem całkowicie wyeliminować. Odpowiedzialne może być za niego zarówno złe przechowywanie, lecz nawet błędy popełnione w czasie trwania procesu produkcji. Często winne są opady atmosferyczne, za którymi idzie chociażby podwyższenie wilgotności powietrza oraz drastyczne zmiany temperatury. Źródłem kłopotów bywa także sól, jaką posypuje się drogi w okresie zimowym lub też wczesnowiosennym. Dlatego istotne jest regularne czyszczenie naszego sprzętu, o czym więcej napiszemy w dalszej części artykułu, a także jego dokładne osuszenie. Dodatkowo warto jest stosować specjalistyczne preparaty, za sprawą których na przyczepie pojawi się specjalna warstwa ochronna. Dobrze jest rozważyć zlecenie specjalnego oprysku. Decydując się na drugie, wskazane rozwiązanie nie tylko mamy pewność, że proces przebiegnie naprawdę starannie i zapewnione mamy znacznie dłuższe zabezpieczenie.

WARUNKI POGODOWE, A USZKODZENIA MECHANICZNE

Oczywiście korozja nie jest jedynym problemem, jaki pojawia się wskutek opadów atmosferycznych czy też wszelkich innych warunków pogodowych. Niestety, szczególnie jeśli sprzęt przez dłuższy czas stoi na dworze narażony jest na szereg uszkodzeń mechanicznych. Wskażemy tutaj chociażby wgniecenia, jakie powstać mogą na przykład po silnej burzy z gradem czy przebicie opon. Niepożądane zdarzenia często przynosi silny wiatr. Na kondycję przyczepy oddziaływać będzie również zbyt duża ilość nasłonecznienia. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na przyczepę. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wszelkie narzuty, które gdy mocniej zawieje zostaną zrzucone lub wchłaniają wilgoć. Warto spojrzeć na dodatkowa zabezpieczenia, które dedykowane są stricte zaczepom.

KONSERWACJA PRZYCZEPY

Wiele osób dopiero rozpoczyna sezon na korzystanie z przyczepy, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji. Zanim wyruszymy w drogę konieczne przeprowadźmy kontrolę chociażby stanu ogumienia i śrub w kołach, zaczepu, burt oraz klap czy też, co bardzo ważne zaczepu kulowego. Istotne jest również dokładne wyczyszczenia całego sprzętu. Zrezygnujmy tutaj ze żrących środków (sprawiają, że przyczepa jest bardziej narażona na korozję). W przypadku mocniejszych zabrudzeń lepiej jest postawić na specyfiki odtłuszczające. Dobrze sprawdzi się szampon samochodowy w połączeniu z gąbką lub szczotką.

Odpowiednia dbałość o przyczepę sprawi, że sprzęt bez wątpienia będzie nam służył przez długi czas. Kluczem do sukcesu jest regularna konserwacja, a także jego czyszczenie.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe