KOMFORTOWY PRZEWÓZ MAŁYCH I ŚREDNICH ZWIERZĄT - Autopaka
strona główna 5 blog 5 KOMFORTOWY PRZEWÓZ MAŁYCH I ŚREDNICH ZWIERZĄT

KOMFORTOWY PRZEWÓZ MAŁYCH I ŚREDNICH ZWIERZĄT

blog

Wakacje to czas niezliczonych podróży! Wielu z nas nie wyobraża sobie dłuższego wyjazdu bez ukochanego zwierzaka, dlatego poruszymy temat jak przygotować się do drogi myśląc zarówno o komforcie czworonoga, jak i naszym bezpieczeństwie.

PRZEWÓZ ZWIERZĄT: JAK TO ZROBIĆ DOBRZE?

Mówiąc o tym, jak dobrze zorganizować przewóz zwierząt warto jest wyjść od tego, czego nie powinniśmy robić. Mianowicie na myśli mamy tutaj tak zwaną jazdę luzem, czyli na przykład psa samego na tylnym siedzeniu, który nie został zabezpieczony w żaden sposób czy też jazda z ukochanym czworonogiem na kolanach. Niestety droga może często dostarczać zwierzakowi wiele stresu, niezależnie od tego jak zazwyczaj jest spokojny w czasie podróży może zachowywać się naprawdę na wiele różnych sposobów. Tutaj warto jest wyposażyć się w transporter, którzy oczywiście musimy odpowiednio zapiąć. Świetnie sprawdzi się w zależności od rozmiaru dla psów małych ras, kotów czy też gryzoni jak króliki czy świnki morskie. Innym rozwiązaniem są specjalne pasy, które przyczepiane są do szelek. Coraz częściej stosuje się też maty, które mogą przypominać nam hamak. Są one stosunkowo niedrogie i wygodne dla naszych czworonożnych przyjaciół: zarówno nadadzą się dla psów jak i kotów. Warto jest dodać, że nieodpowiednie przewożenie zwierząt może skutkować mandatem, z tytułu artykułu 60 punktu 1 Kodeksu Drogowego.

PRZYCZEPA DO PRZEWOZU PSÓW

Innym rozwiązaniem, bez wątpienia bardzo wygodnym będzie specjalna przyczepa dla psów. Jest to świetne rozwiązanie na przykład dla właścicieli psów dużych ras, w przypadku których rozmiar auta nie pozwala na komfortowe przewożenie zwierzaka lub też, w zależności od modelu sprzętu, który wybierzemy możemy w nich przewozić kilka psów. Świetnym może okazać się model Tom Dog 3S z lukiem górnym – do transportu psów. Stworzony został z myślą właśnie o zwierzętach, dlatego między innymi wykazuje szereg właściwości izolacyjnych i sprawdzi się niezależnie od panujących temperatur. Podłogę wykonano ze sklejki antypoślizgowej, co jest szczególnie istotne w przypadku większych psów, które często borykają się z problemami ze stawami. Konstrukcja jest bardzo szczelna, i nie musimy obawiać się rozpraszających dźwięków z zewnątrz. Dodatkowo przyczepa może zostać wyposażona na przykład w wentylację elektryczną lub grawitacyjną!

DUŻY PIES W AUCIE

Przyczepa będzie zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o psy dużych ras, jednak co zrobić, kiedy czas nas goni i naszego pupila potrzebujemy przewieźć natychmiast? Najczęściej wybiera się w tym przypadku bagażnik, jednak pies musi mieć dostęp do powietrza, a jednocześnie być odpowiednio zabezpieczonym w czym pomoże nam specjalne kratka. Istnieją też klatki dostosowane do przewozu psów, jednak w tym wypadku konieczna będzie naprawdę duża ilość miejsca. Podkreślmy, że niezależnie od gabarytów czworonoga należy go przygotować do drogi. Pomocna na przykład może okazać się krótka przejażdżka lub też możliwość spenetrowania auta przez psa.

Jazda samochodem dla wielu zwierząt może wiązać się z naprawdę dużym stresem, dlatego konieczne jest, aby po pierwsze odpowiednio przygotować zwierzaka do drogi, a po drugie zadbać o jego bezpieczeństwo.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe