ZA MAŁY BAGAŻNIK? WYKORZYSTAJ PRZYCZEPKĘ KONTENER! - Autopaka
strona główna 5 blog 5 ZA MAŁY BAGAŻNIK? WYKORZYSTAJ PRZYCZEPKĘ KONTENER!

ZA MAŁY BAGAŻNIK? WYKORZYSTAJ PRZYCZEPKĘ KONTENER!

blog

Sezon urlopowy w pełni trwa! Wielu z nas na upragnione wakacje zazwyczaj wybiera się samochodem. Co jednak, kiedy nasz bagażnik jest za mały i nie możemy się w niego spakować? Tutaj z pomocą przybywa przyczepka.

KIEDY BAGAŻNIK TO ZA MAŁO

Uchylony bagażnik? Niestety jest to częsty problem, z którym próbujemy sobie radzić na różne sposoby; niektórzy postanawiają zrezygnować z części bagażu, a jeszcze inni stawiają na przykład na specjalne pasy, które mają za zadanie przytrzymać nasze torby i walizki. Niestety nie jest to dobrym rozwiązaniem, ponieważ, gdy transportowane przedmioty się poluzują i wypadną może dojść do naprawdę tragicznych zdarzeń na drodze. Co w takim razie zrobić? Oczywiście istnieje wiele rozwiązań – jednym z nich są boksy dachowe, które mogą kusić nas atrakcyjną ceną, a dodatkowo nie utrudniają one szczególnie jazdy. Niestety nie dają nam dużych możliwości pod względem ilości i wielkości rzeczy, które możemy w nich umieścić. Z tego powodu niektórzy stawiają na klasyczne przyczepki. Tutaj pamiętajmy, że nasz bagaż narażony jest wtedy na działanie pogody, nawet jeśli stosujemy folię do jego zabezpieczenia, dlatego zdecydowanie lepiej jest postawić na przyczepkę kontener!

PRZYCZEPA: NA WAKACJE I NIE TYLKO!

Przyczepa kontener? Właśnie tak! W szczególności na uwagę zasługuje w tym przypadku Kontener Furgon TF4S. Zaliczany jest on do grona przyczep lekkich, czyli o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kilogramów. Jego ładowność to aż 474 kilogramy, dzięki czemu bez problemu spakujemy wszystko, czego nam potrzeba. Dany model wykonano w technologii ścian izolowanych, co świadczy o jego naprawdę wysokiej jakości. Istotnym, bez dwóch zdań jest fakt, że drzwi przyczepy zamykane są na klucz, w związku z czym pewne rzeczy możemy zostawić w niej na przykład na noc bez obaw o to, że ktoś ukradnie przewożone przedmioty. Całość oczywiście wyposażono w oświetlenie zgodne z obowiązującymi przepisami. Sprzęt sprawdzi się, kiedy nasz bagażnik jest za mały, wykorzystać możemy go między innymi do przewozu rowerów, lekkich towarów czy też bez wątpienia pomocny będzie na w czasie przeprowadzki!

CZY WYSTARCZY MI “ZWYKŁE” PRAWO JAZDY?

Jak już zostało wspomniane, wskazany model zaliczany jest do przyczep lekkich, czyli teoretycznie wystarczy nam jedynie prawo jazdy kategorii B, aby prowadzić auto z danym sprzętem. Co jednak na ten temat dokładnie mówią nam przepisy prawa? Wskazana kategoria jest wystarczająca w sytuacji, gdy planujemy prowadzić zestaw pojazdów, którego masa wynosi maksymalnie 4,25 tony, czyli pojazd mający maksymalnie 3,5 tony oraz przyczepa o DMC 750 kilogramów. Kod 96 może nam się natomiast przydać, kiedy planujemy prowadzić auto mające więcej niż 3,5 tony z przyczepą inną niż lekką.

Przyczepa-kontener to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy planujemy dłuższy wyjazd. Co oczywiście ważne sprawdzi się ona nie tylko podczas wakacji, lecz również w wielu codziennych sytuacjach.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe