strona główna 5 blog 5 PRZEPROWADZKA? SPRAWDŹ, JAK BEZPIECZNIE PRZEWIEŹĆ MEBLE!

PRZEPROWADZKA? SPRAWDŹ, JAK BEZPIECZNIE PRZEWIEŹĆ MEBLE!

blog

Przeprowadzka to czas, który jest pełen sprzecznych emocji. Z jednej strony kończy się pewien rozdział, a życie zaczyna się toczyć w zupełnie innym miejscu, a z drugiej – sam proces pakowania i przewożenia rzeczy potrafi być naprawdę wyczerpujący i nerwowy. Największy kłopot zawsze sprawiają meble – właśnie dlatego dziś skupimy się na tym, jak bezpiecznie zorganizować ich transport.

PRZYGOTOWANIE MEBLI DO TRANSPORTU

W procesie transportu mebli, szalenie istotnym etapem jest przygotowanie. W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy planujesz przewieźć dany mebel w częściach, czy też w całości – w niektórych przypadkach druga opcja jest nieunikniona, ale niekiedy wybór należy właśnie do Ciebie. Mebel przed transportem powinien być opróżniony i wyczyszczony. Absolutnie nie należy “chodzić na łatwiznę” i przewozić szaf wypełnionych ubraniami lub komód pełnych sztućców, pamiątek i obrusów. Jeśli ma miejsce demontaż, wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, kołki oraz uchwyty należy umieścić w osobnym, szczelnie zamykanym pudełku – dzięki temu ryzyko zgubienia ważnych elementów jest ograniczone do minimum. Każdy element mebla trzeba owinąć stretchem lub folią bąbelkową, a ostre brzegi – zabezpieczyć za pomocą grubego kartonu. O czym jeszcze warto pamiętać? Oczywiście o tym, aby zadbać o ruchome elementy – szalenie istotne jest bowiem to, aby nie zmieniały swojego położenia w trakcie transportu.

PRZEWÓZ ŁADUNKU – JAK TO ZROBIĆ, ABY NIC NIE USZKODZIĆ?

Meble podczas przewozu ładunków muszą być ułożone tak, aby nie uległy uszkodzeniu. Podłogę samochodu warto wyłożyć matą antypoślizgową, która zapobiega przemieszczaniu się mebli oraz zabezpiecza je od dołu. Ważne jest również to, aby poszczególne elementy nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu – w tym celu możesz je rozdzielić za pomocą grubych kartonów. Nawet na krótkich dystansach trzeba mieć na uwadze zasady dotyczące odpowiedniego rozmieszczania ładunku w transporcie – najważniejsze jest bowiem to, aby kierowca oraz inni uczestnicy ruchu drogowego mogli się czuć bezpiecznie. Jak więc odpowiednio zabezpieczyć zapakowane meble? Możesz użyć do tego pasów transportowych, które są niemal niezbędnym wyposażeniem podczas jakiegokolwiek przewozu towarów.

PRZEWÓZ MEBLI – Z FIRMĄ TRANSPORTOWĄ, CZY NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Organizowanie transportu na własną rękę ma wiele plusów, ale wymaga cierpliwości i zaopatrzenia się w kilka ważnych elementów. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest oczywiście środek transportu – jeśli nie posiadasz busa lub przyczepki, możesz się zdecydować na wynajem odpowiedniego modelu. Wypożyczenie przyczepy towarowej to świetny sposób na zminimalizowanie kosztów przeprowadzki i skorzystanie ze sprawdzonych sposobów transportu. Jeśli jednak planujesz przewieźć wiele różnych mebli i nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać – skorzystaj z usług doświadczonej firmy transportowej.

Przemieszczanie mebli ma miejsce stosunkowo często, ale związane z nim obawy wciąż są duże. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – w końcu to elementy wyposażenia, na które jakiś czas trzeba było pracować. Jeśli jednak dostosujesz trasę i sposób transportu do wagi i gabarytów mebli oraz skorzystasz z powyższych rad, możesz mieć pewność, że przewóz ładunku przebiegnie bezproblemowo.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe