strona główna 5 blog 5 PRZEWÓZ SAMOCHODÓW SPORTOWYCH

PRZEWÓZ SAMOCHODÓW SPORTOWYCH

blog

Auta sportowe zazwyczaj należą do tych z “wyższej półki”, dlatego ich właściciele szczególnie dużą wagę przywiązują do kwestii ich transportu. Jak go zorganizować? Dzisiaj więcej o tym.

CENA PRZEWOZU AUT SPORTOWYCH

Zapewne wielu z nas zdążyło się przekonać, że usługa związana z transportem auta nie należy do najtańszych. Konieczne jest pokrycie kosztów wynajmu lawety, wiele też zależy od odległości, jaką pojazd musi przemierzyć. Niestety w przypadku drogich, sportowych samochodów koszty te mogą wzrosnąć. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto zastanowić się, kiedy najczęściej korzystamy z tego typu przewozu. Sytuacją, która najczęściej nasuwa nam się na myśl jest awaria samochodu, za sprawą której nie możemy jechać dalej. Z transportu przystosowanego do modeli sportowych korzystają również dealerzy, czy też inne firmy przy okazji organizowania usług auto SPA, a także różnego rodzaju wystaw samochodów, gdzie muszą one prezentować się jak najlepiej. W związku z tym przebycie nawet tysiąca kilometrów na kołach tego cennego pojazdu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Przejdźmy zatem do ceny – ta może się różnić w zależności od sprzętu wykorzystywanego do przewozu, przebytej odległości, lecz również od wykupionego ubezpieczenia.

JAK PRZEWOZIĆ AUTO SPORTOWE?

Poszukując lawety, którą chcielibyśmy przewozić auto sportowe warto pamiętać o kilku aspektach. Pierwszą, szczególnie istotną kwestia jest zakryty transporter, który przede wszystkim ma za zadanie chronić samochód przed warunkami atmosferycznymi: zarówno opadami, wiatrem, ale także nadmierną ekspozycją na działanie słońca. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę, czy przyczepa posiada obniżany wjazd, ponieważ wiele nowoczesnych samochodów ma bardzo niskie podwozie. Nie zapominajmy oczywiście również o wymiarach oraz masie. Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się we własną, specjalistyczną przyczepę do przewozu aut sportowych, ponieważ jest to na przykład związane z prowadzoną działalnością, powinny zwrócić uwagę Brian James Trailers – Race Transporters 6 550X235. Wskazany model został przygotowany właśnie z myślą o pojazdach zabytkowych oraz sportowych. Załadowanie samochodu na lawetę ułatwi między innymi rampa wyposażona w siłowniki gazowe. Warto spojrzeć na dodatkowe wyposażenie, jak pasy zabezpieczające, belki blokujące, aluminiowa skrzynka na narzędzia czy też wciągarka elektryczna.

JAK WYBRAĆ FIRMĘ TRANSPORTOWĄ?

W sytuacji, gdy auto planujemy przewozić stosunkowo rzadko, koniecznie należy wybrać porządną firmę transportową. Na co zwracać uwagę? Bardzo istotne jest doświadczenie, a także opinie klientów, które trzeba sprawdzać w jak największej ilości źródeł. Ważna będzie oczywiście oferta – pamiętajmy, żeby upewnić się, czy dana firma oferuje modele lawet dostosowane do naszego samochodu (uwzględniając czynniki które wcześniej wspominaliśmy). O jakości usług świadczą także liczne certyfikaty, które przyznaje się firmom i dobrze, aby ta wybrana przez nas je posiada.

Do przewozu aut sportowych koniecznie należy wybrać odpowiedni sprzęt, który zagwarantuje pełne bezpieczeństwo dla naszego sprzętu.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe