DLACZEGO WARTO WYPOŻYCZYĆ PRZYCZEPKĘ? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 DLACZEGO WARTO WYPOŻYCZYĆ PRZYCZEPKĘ?

DLACZEGO WARTO WYPOŻYCZYĆ PRZYCZEPKĘ?

blog

Zakup przyczepy na własność wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wynajem tego środka transportu na krótki lub długi okres. Dlaczego taka opcja staje się coraz bardziej popularna?

KTO MOŻE WYNAJĄĆ PRZYCZEPKĘ?

Przed rozpoczęciem rozważań, czy lepiej kupić, czy też wynająć przyczepkę, warto wiedzieć, kto w ogóle może sobie na to pozwolić. Będzie to każda osoba, która ma możliwość ciągnięcia tego typu sprzętu za swoim pojazdem – auto musi więc posiadać hak holowniczy. Nie bez znaczenia pozostają również możliwości konkretnego samochodu. Jak zatem sprawdzić, czy pojazd może ciągnąć przyczepkę? Taką informację wyczytamy w dowodzie rejestracyjnym – możliwość ciągnięcia przyczep ciężkich jest w nim oznaczona jako O.2, natomiast lekkich – jako O.1. Kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B będzie zatem mógł zakupić lub wynająć przyczepkę, jednakże jedynie w momencie, gdy zestaw (samochód + przyczepa) nie przekroczy 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej. Cięższe sprzęty wymagają rozszerzenia uprawnień.

WYPOŻYCZENIE PRZYCZEPKI – DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO JEST TAK POPULARNE!

Wynajem przyczep staje się coraz bardziej popularny głównie ze względu na to, że nie trzeba w tym przypadku wydawać dużej kwoty za jednym razem. Doba korzystania z tego typu sprzętu zazwyczaj kosztuje kilkaset złotych, co stanowi ułamek sumy potrzebnej do zakupu na własność. Niezaprzeczalnym atutem związanym z wypożyczaniem jest również fakt, iż nie trzeba się martwić o miejsce do przechowywania przyczepy. Jest się jej posiadaczem jedynie przez określony czas, dlatego przeznaczanie na nią specjalnego miejsca w garażu, czy też na podjeździe nie jest konieczne. Ogromnym ułatwieniem jest również brak dodatkowych obowiązków związanych z jej posiadaniem – mowa tutaj przede wszystkim o wymianie części, ubezpieczaniu i rejestrowaniu tego środka transportu. Wynajem jest doskonałym rozwiązaniem przy rzadkim użytkowaniu. Sprzyja temu fakt, iż powstaje coraz więcej wypożyczalni specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie. Można więc wybrać tę, która znajduje się najbliżej i ma najbardziej sprzyjające godziny otwarcia. Warto mieć jednak na uwadze, iż liczą się również opinie o konkretnej firmie – najlepiej wybierać te, które cieszą się popularnością w okolicy i zatrudniają kompetentnych pracowników. Przykładem takiej wypożyczalni jest AutoPaka.

ZASTOSOWANIE PRZYCZEPKI

Najem przyczepki warto rozważyć w wielu sytuacjach. Jest to szalenie przydatny środek transportu, który bywa niedoceniany. Przyczepa jest niezastąpiona podczas wszelkiego rodzaju remontów, doskonale sprawdza się także przy przewozie materiałów budowlanych oraz mebli i innych dużych ładunków, gdy zmieniamy miejsce zamieszkania. Może się okazać przydatna również w momencie, gdy pojawi się konieczność przetransportowania z punktu A do punktu B rowerów, quadów lub motocykli.

Wynajem przyczepki ma masę plusów. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup – oczywiście pod warunkiem, że korzysta się z tego sprzętu bardzo rzadko, maksymalnie kilka razy w ciągu roku.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe