strona główna 5 blog 5 KOŁO PODPOROWE – CZY JEST POTRZEBNE?

KOŁO PODPOROWE – CZY JEST POTRZEBNE?

blog

Komu przyda się koło podporowe? Dzisiaj więcej o tym, czy warto jest go używać i kto koniecznie powinien się w nie zaopatrzyć, a także podpowiemy, jak znaleźć najlepsze!

DO CZEGO NAM KOŁO PODPOROWE?

Koło podporowe stanowi niezwykle przydatny element wyposażenia naszej przyczepy. Chociaż prawo nie narzuca na nas obowiązku posiadania go, to jednak bez wątpienia jest dużym ułatwieniem. Zacznijmy jednak od tego, do jakich przyczep sprawdzi się najlepiej. Nada się się zarówno do tych klasycznych samochodowych (lekkich, jak i większych modeli), ale również w przypadku kempingowych, rolnych, podłodziowych, a także ciężarowych. Jednak po co nam ono? Głównym zadaniem koła podporowego jest utrzymywanie naszego sprzętu w stabilnej pozycji. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas jazdy po nierównym terenie oraz podczas postoju. Warto wspomnieć, że jest to również stosunkowo niewielki wydatek, ponieważ cena oscyluje w okolicach 100 złotych!

ZALETY KORZYSTANIA Z KOŁA PODPOROWEGO

Pierwszą, niewątpliwie dużą zaletą koła podporowego jest fakt, że ma ono bezpośrednie przełożenie na naszą wygodę. Jak zostało już wspomniane, pomaga zachować stabilność przyczepy, zarówno w czasie jazdy jak i podczas postoju. Zdecydowanie ułatwia to parkowanie, niezależnie od równości terenu. Zdecydowanie prościej jest nam również manewrować wskazanym sprzętem. Dodajmy, że chroni system mechanizmów podporowych przed nadmiernym zużyciem, co przekłada się na oszczędności! Ułatwia także zakładanie i rozmontowywanie haka. Samo koło jest bardzo łatwe w samodzielnym demontażu! Dlatego właśnie, pomimo, że koło nie stanowi obowiązkowego wyposażenia naszej przyczepy, warto jest rozważyć jego zakup!

JAK WYBRAĆ KOŁO PODPOROWE?

Jak znaleźć idealne koło podporowe? Tutaj trzeba stawiać przede wszystkim na sprawdzonych producentów. Warto też patrzeć na możliwości, jakie daje nam produkt, np. dodatkowy napęd. Zanim jednak zaopatrzymy się w konkretny model, obowiązkowo zapoznajmy się z jego specyfiką. Naszym zdaniem naprawdę dobrze może nadać się koło podporowe FI 48 plus obejma Winterhoff. Wyprodukowane zostało ono ze stali cynkowanej. Jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kilogramów, a całość waży zaledwie 5,5 kilograma. Jesteśmy przekonani, że świetnie sprawdzi się w towarzystwie wielu modeli przyczep i będzie służyć nam przez długi czas. Dobrze jest również wspomnieć, że jego montaż jest stosunkowo prosty, dzięki czemu każdy bez problemu sobie z nim poradzi.

Koło podporowe bez wątpienia oddziaływać będzie na nasz komfort w czasie jazdy. Dlatego właśnie warto jest się w nie zaopatrzyć, zwłaszcza, że jest to niewielki koszt – niemal na każdą kieszeń!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe