strona główna 5 blog 5 CO WYBRAĆ – PRZYCZEPKĘ CZY SAMOCHÓD DOSTAWCZY?

CO WYBRAĆ – PRZYCZEPKĘ CZY SAMOCHÓD DOSTAWCZY?

blog

Zastanawiasz się co wybrać: przyczepkę czy może jednak auto dostawcze? Dzisiaj spróbujemy pomóc Ci w podjęciu decyzji, przedstawiając wszystkie “za” i “przeciw”. Zapraszamy do lektury!

PRZYCZEPKA CZY SAMOCHÓD DOSTAWCZY?

Zarówno zakup przyczepy, jak i auta dostawczego niesie ze sobą pewne korzyści. Co jednak będzie lepszym rozwiązaniem? Nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. W sytuacji, gdy czasami potrzebujemy przewieźć coś większego, a ze sprzętu planujemy korzystać “od czasu do czasu” to koniecznie powinniśmy zastanowić się, czy lepszym wyborem nie będzie dla nas przyczepa, chociażby ze względu na koszty oraz kwestie związane z jej przechowywaniem. Jeśli jednak planujemy prowadzenie działalności gospodarczej, warto jest wziąć pod uwagę auto dostawcze. Musimy jednak cały czas pamiętać o kwestiach związanych z posiadanymi przez nas uprawnieniami. Prawo jazdy kategorii B pozwala nam prowadzić pojazdy o DMC, który maksymalnie wynosi 3,5 tony, w innych okolicznościach potrzebna może być kategoria C1 lub też C. Analogiczną sytuację mamy przy przyczepach, gdzie przy cięższych zestawach pojazdów wymaga się od prowadzącego kategorię B+E.

WADY I ZALETY PRZYCZEPY

Jakie zalety niesie ze sobą zakup przyczepy? Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na koszty – zazwyczaj niższa jest tutaj cena zakupu, lecz również mniej obciąża nasz portfel konserwacja sprzętu. Drugą kwestią jest fakt, że przyczepa będzie zajmować zdecydowanie mniej miejsca, jeśli chodzi o jej przechowywanie. Na rynku znajdziemy szeroką gamę różnych modeli, które łatwo możemy dostosować do naszych potrzeb: zarówno przyczepy lekkie, gdzie od kierowcy nie wymaga się nic więcej, poza prawem jazdy kategorii B, a także większe, cięższe, które dają nam wiele możliwości. Musimy jednak pamiętać, że na ogół w  przypadku omawianego sprzętu przewieziemy zdecydowanie mniej, niż w dostawczaku. Pojawiają się również problemy jeśli chodzi o ochronę ładunku, który musimy dodatkowo zabezpieczać np. przed warunkami pogodowymi, używając specjalnych plandek. Jeśli jednak wiesz, że przyczepa całkowicie spełnia Twoje oczekiwania koniecznie musisz wziąć pod uwagę przyczepkę jednoosiową BRENDERUP 1205SUB750. Stworzona została z wysokiej jakości materiałów, a jej DMC nie przekracza 750 kilogramów. Wyposażono ją w między innymi w antypoślizgową podłogę, dyszel typu V czy też ocynkowane burty.

A MOŻE DOSTAWCZAK?

Świetnym rozwiązaniem może okazać się też auto dostawcze. Mimo tego, że jest to droższa opcja, to zdecydowanie daje nam więcej opcji zwłaszcza jeśli chodzi o ilość towarów, które możemy transportować, a także zdecydowanie łatwiejsze jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Drugą sprawą, o jakiej musimy wspomnieć są dodatkowe ograniczenia prędkości dla aut, które podróżują z przyczepą, co może być uciążliwe, gdy planujemy dłuższe trasy. Prawo to przy samochodach dostawczych jest znacznie bardziej liberalne. Czym kierować się, kiedy poszukujemy idealnego dostawczaka? Tutaj trzeba oczywiście brać pod uwagę uprawnienia, jakie posiadamy, to co planujemy przewozić czy też np. długość tras, które planujemy przebyć.

Przyczepka czy samochód dostawczy? Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć wady i zalety oby dwóch rozwiązań, a co za tym idzie ułatwić wybór!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe