strona główna 5 blog 5 WIOSENNE PORZĄDKI – JAK ZADBAĆ O SWÓJ SPRZĘT?

WIOSENNE PORZĄDKI – JAK ZADBAĆ O SWÓJ SPRZĘT?

blog

Pierwsza podróż przyczepą po zimie może być nie lada wyzwaniem. To samo tyczy się domów na kółkach – nowe nie potrzebują wiele, by służyć Ci podczas wakacji. Jednak starszym modelom należy się dokładnie przyjrzeć. Przygotowanie sprzętu na sezon to niezwykle ważna czynność, która pozwoli korzystać Ci z niego dłużej, a przede wszystkim bezpieczniej. Nie sprzątaj przyczepy na ostatnią chwilę – poświęć trochę czasu, by upewnić się, że jest sprawna.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

By zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim – koła! Sprawdź, czy obracają się bez oporu i luzów. Jeśli coś wydaje Ci się niepokojące – koniecznie się tym zajmij, lub wezwij fachowca. Obejrzyj dokładnie opony, które są podporą dla całego sprzętu. W tej kwestii liczy się nie tylko głębokość bieżnika, ale również sama powierzchnia opony. Sprawdź, czy nie jest wybrzuszona, albo popękana. Poświęć chwilę na sprawdzenie zawieszenia – powinno być stabilne, przymocowane do podłogi. Zwróć uwagę na oś przyczepy – nie może mieć wgnieceń, czy skrzywień. Sprawdź także, czy działają wszystkie światła – podłącz wtyczkę przyczepy do samochodu i zobacz, czy są sprawne. Koniecznie wybierz się także na jazdę testową, by sprawdzić hamulce, czy wsłuchać się w dźwięk sprzętu. Niepokojące odgłosy powinny być dla Ciebie wskazówką, że nie wszystko jest w porządku.

SIĘGNIJ PO WODĘ

Przed rozpoczęciem sezonu należy dokładnie umyć przyczepę – nie chodzi tylko o zadbanie o jej wygląd. Podczas procesu możesz natrafić na pęknięcia, czy nieszczelności, którymi będziesz musiał się zająć. Zastanawiasz się, jakiego środka najlepiej użyć? Doskonałym rozwiązaniem będzie szampon samochodowy. By usunąć trudniejsze zabrudzenia, które spowodowała na przykład żywica, należy sięgnąć po spirytus techniczny, lub naftę. Okna wyczyścisz przy pomocny płynu do szyb i szczoteczki, dzięki której dotrzesz do każdego zakamarka. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na rdzę. Gdy tylko ją zauważysz, użyj środka antykorozyjnego, by jej rozwój nie postępował.

SPRAWDŹ WNĘTRZE PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ

Sprawdzenie wnętrza przyczepy kempingowej jest ogromnie ważne – to od niego zależy, czy Twój wypoczynek będzie w pełni komfortowy. Upewnij się, że instalacja gazowa jest szczelna i czy systemy ogrzewania i chłodzenia działają jak powinny. Koniecznie oceń stan węża przyłączeniowego kuchenki gazowej. Jeśli coś będzie z nim nie tak – wymień go na nowy. To inwestycja zaledwie kilku złotych, która zapewni Ci bezpieczeństwo. Sprawdź również działanie prądu podłączając na przykład lodówkę. Z rzeczy bardziej prozaicznych – wytrzyj kurze, umyj dokładnie znajdujący się wewnątrz sprzęt, odkurz podłogi. Zwróć także uwagę na stan łóżek, które mogą potrzebować czyszczenia. Na koniec przewietrz przyczepę i ciesz się czystym sprzętem!

Jak widzisz przygotowanie sprzętu na sezon nie wymaga od Ciebie ogromnego zaangażowania. Naprawdę warto dokładnie sprawdzić stan przyczepy czy też przyczepy kempingowej, by mieć pewność, że nic nie zagraża Twojemu bezpieczeństwu. To także kwestia komfortu – dużo wygodniej korzystać z w pełni sprawnego sprzętu. Już dzisiaj rozpocznij wiosenne porządki i ciesz się bezpieczną przyczepą!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe