strona główna 5 blog 5 CO MUSISZ WIEDZIEĆ ZANIM WYPOŻYCZYSZ PRZYCZEPĘ?

CO MUSISZ WIEDZIEĆ ZANIM WYPOŻYCZYSZ PRZYCZEPĘ?

blog

Wypożyczenie przyczepy może być w niektórych przypadkach konieczne. Jak się okazuje, jest to środek transportu, który może okazać się niezwykle pomocny podczas przeprowadzki, a nawet większych zakupów. Samo wypożyczenie nie jest skomplikowanym procesem, natomiast o kilku rzeczach warto pamiętać.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA WYPOŻYCZENIE PRZYCZEPY?

Aby móc wypożyczyć jakąkolwiek przyczepę należy mieć przy sobie nie tylko prawo jazdy, ale również dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu, za którym przyczepa ma być ciągnięta. W bardzo wielu przypadkach należy przygotować się również na zamrożenie pewnej kwoty na poczet kaucji. Jeśli chodzi o uprawnienia do kierowania zestawem samochód+przyczepa, w przypadku przyczep lekkich, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg, w zupełności wystarcza prawo jazdy kat. B. Warunkiem koniecznym, o którym wielu wypożyczających zapomina jest hak holowniczy. Przed wyruszeniem w drogę konieczna jest również weryfikacja możliwości samochodu – te są opisane w dowodzie rejestracyjnym:

  • O.2 – możliwość ciągnięcia przyczep lekkich,
  • O.1 – możliwość ciągnięcia przyczep ciężkich.

WYPOŻYCZENIE PRZYCZEPY – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Każda wypożyczalnia określa swoje własne zasady, które powinny być dokładnie opisane w regulaminie. Najczęściej zdarza się jednak, że najkrótszy okres, na jaki można wypożyczyć przyczepę to kilka godzin lub całą doba. Jak jednak można się domyślać, wynajem na dłuższy okres wiąże się ze zdecydowanie bardziej korzystnymi warunkami wynajmu. Przed opuszczeniem terenu wypożyczalni należy w pierwszej kolejności sprawdzić stan techniczny przyczepy. Najlepiej w obecności pracownika przeanalizować wszelkie usterki, a następnie zanotować je w umowie. Warto upewnić się również, czy w pojeździe znajdują się wszystkie niezbędne do przewożenia towarów elementy, na przykład pasy transportowe, czy też uchwyty do mocowania.

ILE KOSZTUJE WYPOŻYCZENIE PRZYCZEPY?

Koszt wypożyczenia przyczepy zależy rzecz jasna od jej wielkości, rodzaju i stanu technicznego. Nie bez znaczenia pozostaje również dodatkowe wyposażenie oraz ładowność – im ta jest większa, tym wynajem będzie droższy. Przyczepka w najbardziej podstawowej wersji zazwyczaj kosztuje od 30 do 35 zł za dobę, natomiast wynajem większej przyczepy stworzonej do transportu pojazdów może wahać się w granicach 100 złotych za dobę. Jeszcze inaczej wygląda kwestia wynajmu przyczepy kempingowej – poza sezonem kosztują one około 150 złotych za tydzień, natomiast w sezonie letnim ich ceny sięgają do 450 złotych.

Przyczepa samochodowa to bardzo przydatny sprzęt, który doskonale sprawdza się w przypadku sytuacji losowych. Wypożyczenie jest idealnym rozwiązaniem, gdy tego typu zdarzenia mają miejsce maksymalnie kilka razy w roku. Jeśli jednak przyczepka samochodowa przydaje Ci się częściej, rozważ jej zakup.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe