strona główna 5 blog 5 Z PRZYCZEPKĄ NA URLOP – O CZYM MUSISZ PAMIĘTAĆ?

Z PRZYCZEPKĄ NA URLOP – O CZYM MUSISZ PAMIĘTAĆ?

blog

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Z pewnością większość osób nie może się już doczekać wylegiwania się na plaży, kąpieli w ciepłym morzu lub pieszych wędrówek po ulubionych terenach. Jak jednak zorganizować dojazd na miejsce, gdy rzeczy do zabrania jest bardzo dużo? Doskonałym rozwiązaniem jest wynajem przyczepki!

WYJAZD Z PRZYCZEPĄ – NIE ZAPOMNIJ O HAKU HOLOWNICZYM

Hak holowniczy jest podstawowym elementem, bez którego ciągnięcie przyczepy jest niemożliwe. Niektóre samochody są w niego oryginalnie wyposażone, natomiast do innych modeli należy dobrać odpowiedni zaczep. Przy nowych autach bardzo często jest wymagany konkretny, adekwatny do modelu samochodu rodzaj haka. Po instalacji auto musi przejść dodatkowy przegląd w profesjonalnej placówce. Najważniejsze jest jednak to, aby zaczep posiadał homologację, czyli specjalne oznaczenie poświadczające, że produkt został dopuszczony przez właściwe organy, a co za tym idzie – spełnia narzucone normy związane m.in. z bezpieczeństwem, czy wytrzymałością.

 

DODATKOWE LUSTERKA – CZY ZAWSZE SĄ KONIECZNE?

Jak wiadomo, widoczność jest kluczowym w kwestii bezpieczeństwa aspektem. Należy zwracać na nią szczególną uwagę poruszając się zespołem pojazdów – jest to bowiem zupełnie inna sytuacja niż prowadzenie samego samochodu osobowego. Zgodnie z przepisami prawa, dodatkowe lusterka są wymagane w momencie, gdy szerokość przyczepy kempingowej jest większa niż szerokość samochodu. Za granicą przepisy mogą być jednak inne, dlatego przed taką podróżą należy je zweryfikować lub zamontować dodatkowe lusterka profilaktycznie. Tego typu wyposażenie jest montowane do obecnych lusterek za pomocą zatrzasku, przyssawki lub paska i jest szczególnie pomocne przy cofaniu lub skręcaniu.

 

URLOP Z PRZYCZEPKĄ A ZABEZPIECZENIA ANTYKRADZIEŻOWE

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że na urlopie najważniejsze jest to, aby wyrzucić z głowy wszelkie zmartwienia i zapomnieć choć na chwilę o problemach. Z tego właśnie powodu ważne jest, aby zabezpieczyć przyczepę przed kradzieżą. Można zdecydować się na przykład na blokadę zaczepu przyczepy, która uniemożliwia jej odłączenie oraz podpięcie do innego samochodu. Innym rozwiązaniem jest blokada kół, która uniemożliwia ich obrót. Dla własnego spokoju warto zaopatrzyć się również w kliny pod koła oraz rampy poziomujące – są to akcesoria niezwykle przydatne podczas parkowania na nierównym terenie, które nie pozwolą na samodzielne stoczenie się przyczepy.

 

ZABEZPIECZENIE BAGAŻU – JAK ZROBIĆ TO DOBRZE?

Bardzo ważne jest to, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia bagażu podczas podróży poprzez jego odpowiednie zabezpieczenie. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszą metodą jest metoda blokująca, która polega na ciasnym ułożeniu ładunku tak, aby wolna przestrzeń pomiędzy bagażami była jak najmniejsza. Drugim rozwiązaniem jest metoda mocująca, która polega rzecz jasna na wykorzystaniu elementów mocujących, takich jak pasy transportowe, uchwyty podłogowe, czy listwy mocujące.

 

Wiesz już, o czym powinieneś/powinnaś pamiętać jadąc z przyczepą na urlop. Teraz wystarczy wypożyczyć jedną z najwyższej jakości przyczepek z AutoPaki, przygotować ładunek i w drogę!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe