strona główna 5 blog 5 5 powodów, dla których warto mieć hak holowniczy w aucie

5 powodów, dla których warto mieć hak holowniczy w aucie

blog

Wybierasz się na wakacje z przyczepą campingową? A może chcesz na wycieczkę zabrać ze sobą rowery? Albo masz swoją działkę, na którą trzeba czasem zawieźć narzędzia ogrodnicze? To wszystko będzie możliwe, jeśli tylko wyposażysz swój samochód w pewien prosty wynalazek. Mowa oczywiście o haku holowniczym.

1. Rodzinne wakacje

Czy marzysz o wakacjach z rodziną? Nie interesują Cię drogie hotele, bo chcesz pojechać nad morze lub na Mazury i spędzicie urlop na polu campingowym? Musisz zatem kupić przyczepę campingową, jednak do jej ciągnięcia konieczne jest posiadanie haka holowniczego. Dzięki niemu będziesz mógł zrealizować swoje marzenie o udanym urlopie.

2. Przewóz koni

Transport koni jest możliwy w specjalnych przyczepkach nazywanych bukmankami, które doczepia się właśnie do haka holowniczego. Zapewniają one pełne bezpieczeństwo i komfort zwierzętom podczas jazdy. Najczęściej są wyposażone w specjalne boksy, co daje koniom poczucie prywatności.

3. Transport maszyn ogrodniczych

Jeśli masz ogród lub działkę, z pewnością często korzystasz z różnego rodzaju sprzętu ogrodniczego. Czasem trzeba go przewieźć z jednego miejsca do drugiego, co jest szczególnie trudne zwłaszcza w przypadku kosiarek spalinowych. Właśnie dlatego warto zainwestować w przyczepkę, która ułatwi przewożenie sprzętu, a jej doczepienie do samochodu jest bardzo proste – wystarczy, że będziesz mieć zamontowany w aucie hak holowniczy.

4. Przeprowadzka

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością transportu całego mnóstwa rzeczy ze starego mieszkania do nowego. Nie sposób umieścić wszystkiego w samochodzie osobowym, a  wynajęcie ekipy przeprowadzkowej sporo kosztuje. Co zrobić w takiej sytuacji? Można kupić bądź wypożyczyć przyczepkę, jednak aby dołączyć ją do swojego samochodu, koniecznie trzeba mieć hak holowniczy.

5. Rower, kajak, a może łódź?

Rodzinna wycieczka rowerowa, spływ kajakowy, a może romantyczny rejs łodzią? Czy takie są Twoje plany na weekend? Martwi Cię jednak fakt, że nie masz jak przewieźć sprzętu w wybrane przez siebie miejsce? Zacznij od zamontowania haka holowniczego – dzięki niemu będziesz mógł umieścić z tyłu auta bagażnik rowerowy, a także przyczepkę na kajaki bądź łodzie.

Hak holowniczy to jednorazowa inwestycja, która znacznie poszerza zdolności transportowe samochodu. Dzięki niemu można do auta dołączyć różnego rodzaju przyczepki i z łatwością przewozić wybrane materiały.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe