Akcesoria dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa transportu - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Akcesoria dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa transportu

Akcesoria dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa transportu

blog

Bezpieczeństwo jest pierwszą rzeczą, o którą powinniśmy zadbać myśląc o podróży. Nie chodzi tutaj tylko o styl jazdy, lecz również istotne jest właściwe przygotowanie całego przewożonego ładunku oraz sprawdzenia stanu technicznego naszego pojazdu.

Akcesoria podwyższające bezpieczeństwo transportu

Umieszczając na przyczepie ładunek, koniecznie musimy mieć na uwadze zasady bezpieczeństwa. Najcięższe towary powinny znajdować się na samym dnie – na nich możemy kłaść już te lżejsze. Istotny jest również sposób rozmieszczenie ich na całej powierzchni – ciężar nie może być skumulowany w jednej części. Oczywiście bardzo ważne są metody jego zabezpieczenia. Tutaj wskażmy chociażby Uchwyt Podłogowy SPP UP-01, który pomoże nam w mocowaniu danych przedmiotów od spodu. Kluczowe jest jednak to, czego użyjemy do unieruchomienia. Wybieramy zazwyczaj spośród plandek, pasów i siatek. Niektórzy używają w tym celu często nieprzystosowanych lin. Przy przewożeniu tak dużego ładunku jakim jest na przykład motocykl świetnie sprawdzą się Ratchet Kit Heavy-Duty pas mocujący motocykl + szelki, które dadzą nam pewność, że nie spowodujemy zagrożenia.

Elementy układu hamulcowego

Oczywiście, przed podróżą koniecznie musimy sprawdzić cały układ hamulcowy. W wypadku awarii, którejś z jego części powinniśmy koniecznie postawić na produkty najwyższej jakości, będące gwarancją bezpieczeństwa, a także tego, że służyć będą nam przez lata. W ofercie naszego sklepu, znajdziesz wiodące marki na rynku, takie jak Al-ko czy Knott. Ważny jest wybór szczęk hamulcowych, pasujących do średnicy w naszym pojeździe. Nie możemy zapomnieć o lince, która dobrze, aby była powleczona specjalnymi środkami, zabezpieczającymi ją przed rdzą. Jednym z kluczowych elementów jest także bęben, przy jego zakupie powinniśmy kierować się szerokością szczęki, wymiarami łożyska czy też rozstawem śrub.

Amortyzatory – dlaczego są ważne?

Amortyzatory pełnią wiele, ważnych funkcji. Przede wszystkim jednak podnoszą one bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Zmniejszają wyczuwalność wstrząsów, chroniąc w ten sposób przewożony przez nas ładunek, który dzięki temu jest znacznie bardziej stabilniejszy. Odgrywają także bardzo dużą rolę w momencie, kiedy z jakiegoś powodu musimy awaryjnie zahamować. Wszystkie te aspekty, nie są również bez znaczenie, jeśli chodzi o wygodę, w trakcie prowadzenia zespołu pojazdów. Decydując się na Amortyzatory AL-KO typu Octagon, wybierać możemy spośród trzech kolorów3 – są to oznaczenia wagi. Pamiętajmy, że tylko dobór odpowiedniego modelu będzie gwarancją bezpieczeństwa. Jednocześnie ważny jest zakup siłownika – szukając go powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na średnicę korpusu czy długość tulejki.

Pamiętajmy, że zawsze, na drodze, najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze oraz innych podróżnych. Dlatego warto jest, szczególnie przy przewożeniu różnego rodzaju towarów, zainwestować we wszelkie akcesoria, które pomogą nam jak najlepiej zadbać o to, abyśmy nie byli zagrożeniem na trasie.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe