strona główna 5 blog 5 Auto Paka partnerem zespołu PUT Motorsport

Auto Paka partnerem zespołu PUT Motorsport

blog

Ze względu na naszą profesję szczególnie ważne jest wspieranie młodych, utalentowanych inżynierów. PUT Motorsport od 5 lat z licznymi sukcesami bierze udział w międzynarodowej serii zawodów Formula Student. Oprócz tego chcą być najbardziej innowacyjnym zespołem, który zaprojektuje i wykona bolid elektryczny. Kim są Ci młodzi wynalazcy? 

Zespół PUT Motorsport

W skład zespołu wyścigowego Politechniki Poznańskiej wchodzi 35 studentów reprezentujących 9 wydziałów. Głównie zajmują się oni projektowaniem, wykonaniem i poddaniem próbom bolidów wyścigowych. Zespół swoje umiejętności rozdzielają pomiędzy 6 grup projektowych: marketing, silnik, elektrykę, zawieszenie, konstrukcję nośną i aerodynamikę, dzięki czemu są oni w stanie uzyskać najlepsze wyniki. Młoda, szybko rozwijająca się grupa PUT Motorsport miała okazję rywalizować m.in. na najsłynniejszych torach F1 tj. Silverstone czy Hockenheimring, zdobywając chociażby puchar za najlepszy debiut w historii zawodów, czy też zajmując wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Formula Student UK 2017. Ich sukcesy są dużą motywacją do tworzenia kolejnych, nowatorskich konstrukcji, które podbiją międzynarodowy rynek inżynierski.

Wspieramy młodych inżynierów

Wynalazcy z politechniki w tym roku chcą zbudować swój pierwszy bolid elektryczny. Jest to wyzwanie, które wymaga od młodej grupy zmierzenia się z całkiem nowymi technologiami, które w przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle i tym samym mieć realny wpływ na otaczający nas świat. Zespół, poprzez swój coraz bardziej popularny wizerunek, chce świadomie oddziaływać na osoby młode, uświadamiać realny problem, jakim jest zanieczyszczenie planety i wskazywać drogi, pozwalające żyć w sposób zgodny z naturą. Aby realizacja najnowszego wynalazku mogła się udać, potrzebują oni partnerów i sponsorów, którzy im w tym pomogą. PUT Motorsport musi bowiem całkowicie zmienić założenia projektowe budowy bolidów spalinowych i dostosować je do nowych parametrów. Dodatkowo modernizacji ulegnie m.in. system przeniesienia napędu i sterowania silnikiem. Niewątpliwie trudnym zadaniem jest także właściwe rozmieszczenie wszystkich składowych, tak aby w bolidzie występował jak najlepszy rozkład masy. Praca nad bolidem elektrycznym wiąże się również ze znacznym poszerzeniem złożoności i ilości wykonywanych układów elektronicznych, takich jak np. układ obsługi baterii HV. W związku z tym cieszymy się, że jako firma specjalizująca się w branży przyczep towarowych możemy dołożyć małą cegiełkę od siebie i przyczynić się do rozwoju technologicznego, który z pewnością wywoła duże zmiany w tej dziedzinie.

Wspieranie świeżych, budujących się projektów i zespołów im towarzyszących jest bardzo ważne w kontekście przyszłego rozwoju i wprowadzania nowych innowacji na rynek technologiczny. Być może dzięki młodym, polskim inżynierom w niedalekiej przyszłości całkowicie odejdzie się od bolidów spalinowych?

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe