strona główna 5 blog 5 Co możesz przewieźć na przyczepie?

Co możesz przewieźć na przyczepie?

blog

Zalet posiadania przyczepy jest bardzo wiele! Wiele osób rezygnuje z jej zakupu, będąc przekonanym, że na nic się im ona nie przyda. Właśnie dlatego dzisiaj zastanowimy się nad możliwym wykorzystaniem przyczepy oraz podpowiemy, co można niej przewozić.

Co można przewieźć na przyczepce?

Przyczepa daje nam szansę przewiezienia naprawdę wielu rzeczy. Niezależnie od tego czy wybieramy się na wakacje i chcemy zabrać ze sobą rowery lub bagaż, który nie zmieści się w samochodzie czy rozważamy remont mieszkania: bez wątpienia świetnie się ona sprawdzi w każdej tej sytuacji. Wykorzystać możemy ją nawet, gdy planujemy samodzielny transport motocyklu, jednak musimy tutaj pamiętać nie tylko o doborze lawety, lecz również by “mierzyć siły na zamiary”. Jeśli nie posiadamy adekwatnych umiejętności warto jest poprosić o wsparcie bardziej doświadczonego kierowcę. Na przyczepie również, po odpowiednim zabezpieczeniu, będziemy bez problemu przewozić meble czy większy sprzęt AGD i RTV. Niezastąpiona jest w sytuacji, kiedy potrzebujemy przemieścić sprzęt budowlany, nawet jeśli jest to stosunkowo nieduża odległość. Nie wolno jednak zapominać, że kluczem do bezpiecznej i komfortowej jazdy jest rozłożenie ciężaru po powierzchni przyczepy oraz przygotowanie ładunku do jazdy!

Bezpieczny transport to podstawa!

Bez upewnienia się, że cały nasz ładunek jest odpowiednio zabezpieczony nie powinniśmy ruszać w drogę. Koniecznie musimy zaopatrzyć się w taśmy mocujące, która stanowią zdecydowanie pewniejsze rozwiązanie, niż wykorzystywany przez wiele osób sznurek. Świetnym pomysłem jest również użycie plandek lub, w przypadku mniejszego ciężaru, siatki. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na motory oraz quady. Dobrze jest po załadowaniu zaciągnąć hamulec ręczny, co zminimalizuje ryzyko przemieszczania się pojazdu w czasie drogi po podłodze przyczepy. Do mocowania powinniśmy wybierać najmocniejsze elementy, które nie odpadną w trakcie, na przykład gwałtowniejszego hamowania. Jak wcześniej wspominaliśmy, w każdym przypadku musimy pamiętać, aby ciężar był rozłożony równomiernie, bo przeładowanie z jednej lub z drugiej strony może wpływać na naszą przyczepność oraz sterowność.

Jaką przyczepę wybrać?

Przy wyborze musimy brać pod uwagę to jaki ładunek planujemy przewozić oraz jakie auto będzie naszą przyczepę ciągnęło. Modele jednoosiowe sprawdzą się przede wszystkim do niewielkich rzeczy. W przypadku gdy wiemy, że transportować będziemy motory czy quady lepszym rozwiązaniem będą te dwuosiowe. Kupić czy wypożyczyć? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i tego jak często planujemy korzystać z przyczepy. Jeśli jest to pojedyncza sytuacja, na przykład ze względu na przeprowadzkę, duża bardziej opłacalny będzie wynajem. Wtedy łatwiej też jest dostosować model do naszych aktualnych wymagań. Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferując zarówno możliwość wypożyczenia sprzętu jak i zakupu własnego przy pomocy naszych specjalistów.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe