Do czego służy hak holowniczy? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Do czego służy hak holowniczy?

Do czego służy hak holowniczy?

blog

Hak holowniczy posiada szeroki zakres zastosowań. Nie tylko ułatwia nam przewóz rzeczy, które normalnie nie zmieszczą nam się w aucie, lecz także zabezpiecza nas na różne, niespodziewane sytuacje. Dlaczego warto? Dzisiaj odpowiemy na to pytanie!

Czy hak holowniczy jest mi potrzebny?

Hak holowniczy to przyrząd, w który zdecydowanie warto jest wyposażyć nasze auto, szczególnie, że nie jest on dołączony fabrycznie do wszystkich samochodów. Na rynku znajdziemy jednak szereg różnych rodzajów, wśród których bez wątpienia wybierzemy idealny dla nas. Wśród najpopularniejszych wymieńmy chociażby haki kulowe, umożliwiające łatwy demontaż końcówki. Jeśli interesują nas produkty z wyższej półki cenowej, zwróćmy uwagę na modele, przy których szybko schowamy wystającą część pod zderzak. Hak najlepiej jest instalować w warsztacie, aby mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy, że po jego montażu auto musi przejść przegląd techniczny, a także należy poczynić odpowiedni wpis do dowodu rejestracyjnego w urzędzie. Warto podkreślić, że nawet jeśli nie mamy w planach przewozić większych towarów omawiany sprzęt może okazać się przydatny. W pewien sposób jest on zabezpieczeniem, kiedy inny pojazd uderzy w nas z niewielką siłą, na przykład podczas parkowania. Dodatkowo, bez niego nie jesteśmy w stanie holować innego pojazdu, dlatego dobrze jest być przygotowanym na każdą okazję.

Hak holowniczy, a prowadzony biznes

Hak holowniczy zdecydowanie pomoże nam w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, o wielu różnych charakterach. Warto jest chociażby wspomnieć o przewozie zwierząt, na przykład koni, które potrzebują w czasie jazdy odpowiedniej przyczepy, w przypadku której hak jest niezbędny. Przydatny będzie również w sytuacji, kiedy musimy przetransportować większe obiekty i nie posiadamy auta o o wystarczających gabarytach. Wystarczy wtedy zaopatrzyć się w przyczepkę, będącej w stanie pomieścić wykorzystywany przez nas w czasie pracy sprzęt! Nie możemy zapomnieć oczywiście także o branży samochodowej. Hak jest bardzo istotny, jeśli planujemy przewozić inne pojazdy na lawetach, dlatego koniecznie wyposażyć się w niego powinni właściciele warsztatów.

Hak holowniczy – wyposaż się w niego przed urlopem

Co prawda wakacje już za nami, jednak wiele osób decyduje się na urlop jesienią, aby uniknąć tłumów w szczególnie turystycznych miejscach czy niesprzyjających zwiedzaniu upałów. Dlaczego hak holowniczy przyda nam się podczas wyjazdów wypoczynkowych, szczególnie o tej porze roku? Musimy pamiętać, że pogoda w październiku czy listopadzie jest nieprzewidywalna, dlatego warto jest wyposażyć się w większą ilość rzeczy, które zmieszczą się na przyczepce. Za sprawą haka, zabrać możemy też ze sobą rowery, ułatwiające nam zwiedzanie najbliższej okolicy – wystarczy tylko zamontować specjalny bagażnik. Oczywiście niezbędny będzie nam on, kiedy planujemy wyjazd z przyczepą campingową, co jest fantastycznym rozwiązaniem dla fanów aktywnego spędzania czasu, którzy nie lubią za długo być w jednym miejscu!

Zdecydowanie warto jest zamontować w swoim samochodzie hak holowniczy, w końcu nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać! Jego zakup nie należy do najdroższych, a niesie ze sobą wiele korzyści.

Tagi:

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe