strona główna 5 blog 5 Jak bezpiecznie przewieźć sprzęt zimowy?

Jak bezpiecznie przewieźć sprzęt zimowy?

blog

Fani sportów zimowych przeżywają teraz prawdziwą radość, na którą czekali cały rok. Styczeń jest środkiem sezonu narciarskiego, więc wiele osób decyduje się na wyjazd w góry. Niestety nierzadko wiąże się on z koniecznością pokonania setek kilometrów i przetransportowania całego sprzętu sportowego, co może okazać się trudnym zadaniem. Jeśli miejsca w aucie nie ma na tyle dużo, by pomieścić cały ekwipunek, z odsieczą przyjdą bagażniki zapewniającą dodatkową przestrzeń.

Bagażnik dobrany do auta

Przed zakupem takiego dodatku należy zapoznać się z ofertą producenta i sprawdzić czy jest on dedykowany wszystkim modelom aut, czy niekoniecznie. Istnieje bowiem ryzyko, że bagażnik, który sobie upatrzymy nie będzie pasował do starszego samochodu z rynnami dachowymi. Właściciele nowszych pojazdów nie muszą się zbytnio martwić – w ich przypadku wystarczy tylko dobrać odpowiednie uchwyty dostosowane do konkretnego modelu.

Przydatne rozwiązania

Należy zastanowić się także nad wybraniem sprzętu z technologiami zmniejszającymi opór i odchylenia powietrza, które mogą znacznie utrudnić jazdę. Silne wiatry mogą bowiem spowodować, że zapanowanie nad autem będzie trudniejsze niż normalnie – chyba, że bagażnik został wyposażony w wymienione wyżej systemy.

Nie bez znaczenia jest także łatwość montażu. Ta jest szczególnie istotna, kiedy to rodzina zamierza zmieniać swoje miejsce pobytu, by mieć okazję szusować na więcej niż jednym stoku. Dzięki tak zwanym rowkom T, sprzęt można szybko i wygodnie zamontować w sposób wykorzystujący całą długość belki bazowej. Ciągłe przemieszczanie się nie będzie więc problemem nawet dla tych osób, które przewożą wiele akcesoriów.

Jeśli zależy nam na ochronie lakieru, warto wybierać wyłącznie te stopy, które posiadają gumową wyściółkę uniemożliwiającą zadrapanie powierzchni relingu.

Zabezpieczenie

Samo zamontowanie sprzętu narciarskiego nie wystarczy. Skoro udajemy się w daleką podróż i przewozimy sprzęt w niestandardowy sposób, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Bezpieczeństwo na drodze jest aspektem, na który powinno się zwrócić szczególną uwagę, dlatego narty należy umieszczać podwójnie lub pojedynczo w taki sposób, by noski były skierowane w stronę przeciwną do kierunku jazdy. Ponadto dobrze byłoby, gdyby bagażnik posiadał szeroką gumę mocującą, która zwiększy powierzchnię dociskającą. Warto także zastanowić się nad boxem będącym nie tylko uniwersalnym, ale też bezpiecznym rodzajem bagażnika dachowego.

Zgodnie z powiedzeniem mówiącym, że “nie taki diabeł straszny, jak go malują” można powiedzieć, że przewiezienie sprzętu zimowego nie musi być wielkim wyzwaniem. Wystarczy kupić odpowiednie akcesoria uznanych marek, by mieć problem z głowy.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe