Jesienne porządki z przyczepką samochodową - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Jesienne porządki z przyczepką samochodową

Jesienne porządki z przyczepką samochodową

blog

Aby długo cieszyć się dobrym stanem użytkowym różnych rzeczy, należy odpowiednio zabezpieczyć je przed śniegiem i mrozem. W jesiennych porządkach i przewozie objętościowo dużych przedmiotów może pomóc Ci dobrze dobrana przyczepka samochodowa. Co dokładnie możesz nią przewozić?

W czym może nam pomóc przyczepka samochodowa?

Zastosowań przyczepki samochodowej jest wiele. Jej różnorodność użycia może być szczególnie pomocna jesienią, kiedy decydujemy się uprzątnąć ogródki działkowe, domy i garaże. Czyszczenie ogrodu z liści i gałęzi nie tylko podniesie walory estetyczne, ale może mieć też pozytywny wpływ na glebę. Kiedy trawę przykryje śnieg, czysta powierzchnia trawy spowolni procesy gnilne i wytwarzanie się niepożądanych bakterii. Dzięki przyczepie samochodowej wywóz odpadów będzie nie tylko wygodny, ale także nie będziesz musiał martwić się o czystość swojego samochodu. Oprócz tego dodatkową pomoc w przewożeniu można wykorzystać do sprzętów ogrodowych – zarówno kosiarek, jak i mebli, które należy przechowywać z dala od wilgoci.

Jak zapakować i zabezpieczyć ładunek?

Odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy jest uzależnione od tego, co będziesz przewozić. Dostępnych jest kilka wygodnych rozwiązań. Najpopularniejsze są pasy transportowe, które gwarantują dobre przymocowanie ładunku i zwiększają jego bezpieczeństwo w trakcie transportu. Ich użycie zaleca się w przypadku dużych przedmiotów, które mogą być nierównomiernie wyważone i przewracać się w trakcie transportu np. krzesła, kosiarki, quady. Wygodnym rozwiązaniem jest też zastosowanie siatki, która może być użyta do unieruchomienia małych przedmiotów, np. opon. Jej różne rozmiary pozwalają na dobranie odpowiedniej wielkości oczek w stosunku do przewożonych rzeczy. Najbardziej zalecanym sposobem zabezpieczenia ładunku jest jednak plandeka transportowa. Chroni ona przed ewentualnym rozsypaniem się odpadów sypkich na drodze (liście, gałęzie), co jest ważne nie tylko dla kierowcy, ale również innych uczestników ruchu. Jej dodatkowym atrybutem jest ochrona przed deszczem, co jest niezwykle cenne w przypadku urządzeń elektrycznych.

O czym warto pamiętać?

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać decydując się na transport przyczepką samochodową. Podczas układania rzeczy więcej ważące przedmioty umieszczaj na spodzie, a lżejsze – na górze. Postaraj się również równomiernie rozłożyć ciężar na całej przyczepie. Źle ułożone przedmioty mogą rzutować na nieprawidłową jazdę samochodu, co jest niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Aby jesiennie porządki z przyczepką samochodową były bezpieczne, poruszaj się z prędkością dostosowaną do Twojego pojazdu. W terenie niezabudowanym na drogach jednojezdniowych maksymalna prędkość wynosi 70 km/h. W terenie zabudowanym dozwolona prędkość to 50 km/h, a na drogach ekspresowych i autostradach 80 km/h.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe