Korzyści wynikające z zastosowania przyczepy kablowej z wciągarką elektryczną - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Korzyści wynikające z zastosowania przyczepy kablowej z wciągarką elektryczną

Korzyści wynikające z zastosowania przyczepy kablowej z wciągarką elektryczną

blog

W transporcie kabli bardzo ważne są bezpieczeństwo i efektywność. Z tego względu chcemy, aby urządzenia, z których korzystamy, były skuteczne i solidne. Koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w przyczepę kablową z wciągarką elektryczną, która spełni te wymagania. Dowiedz się, czym się wyróżnia!

Transport kabli – o czym należy pamiętać? 

Wiemy, że przewożenie kabli powinno być przeprowadzone w sposób bezpieczny i efektowny. Niezbędne jest wykorzystanie do tego odpowiednich urządzeń. Mowa tu o przyczepach kablowych, które świetnie sprawdzają się przy bębnach tego samego typu. Są one tak skonstruowane, że zapewniają stabilny transport kabli i zapobiegają ich przemieszczaniu się podczas drogi. Posiadają specjalne systemy hamujące i zabezpieczające. Oprócz tego skutecznie absorbują wstrząsy. Dzięki nim nie musimy obawiać się, że dojdzie do uszkodzeń ładunku. Kiedy po raz pierwszy korzystamy z przyczepy do przewozu kabli, pamiętajmy o tym, aby w prawidłowy sposób zamocować bębny kablowe na przyczepie. Zwróćmy też uwagę na to, aby zapewnić równowagę zawartości. Musimy ponadto uchronić ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Uważajmy też na to, aby zachować odpowiednią prędkość podczas jazdy. Nie możemy jechać zbyt szybko, ponieważ może się to źle skończyć.

Przyczepy kablowe ze wciągarką elektryczną – dlaczego warto? 

Możemy sprawić, aby transport kabli stał się jeszcze bardziej skuteczny i wydajny. Wystarczy zainwestować w przyczepę kablową, która będzie posiadać wciągarkę elektryczną. Jest to urządzenie, które skutecznie podnosi i opuszcza ładunek. Jest to niezwykle użyteczne, ponieważ dzięki temu nie musimy wykonywać tych czynności sami. Dzięki wciągarce rozładowanie czy załadowanie zawartości przebiega o wiele szybciej. Zwiększa to efektywność całego procesu. 

Jaką przyczepę kablową ze wciągarką elektryczną wybrać? 

Przyczepa kablowa Wark z wciągarką elektryczną to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują jakości i solidnego wykonania. Dzięki niej możemy cieszyć się połączeniem właściwości przyczepy kablowej oraz wciągarki elektrycznej. Przyczepa ta ma dopuszczalną masę całkowitą aż 3500 kg. Wyróżnia się innowacyjnym mocowaniem rury na szpulkę, które łączy się z kablem wciągarki elektrycznej. Usunięta została w niej tylna belka, przez co możliwe jest szybsze montowanie bębnów kablowych. Całość zabezpiecza solidna spawana rama. W wyposażeniu standardowym znajduje się ponadto hamulec najazdowy, 2 osie hamowane, koło podporowe automatyczne czy podpory stabilizujące. 

Przyczepa kablowa z wciągarką elektryczną to inwestycja, której zdecydowanie nie pożałujemy. Dzięki niej możemy znacznie usprawnić swoją pracę i przyspieszyć działanie. Zwróćmy jedynie uwagę na to, aby zaopatrzyć się w takie urządzenia, o których jakości nie będziemy mieć wątpliwości. 

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe