strona główna 5 blog 5 Lawety Anssems Amt Eco

Lawety Anssems Amt Eco

blog

Lawety Anssems AMT ECO wspaniale sprawdzą się do przewożenia cięższych ładunków, nawet takich jak samochody zabytkowe czy quady. Poznaj najpopularniejsze modele i wybierz idealny dla siebie!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy?

Jedną z kluczowych kwestii, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie lawety jest jakość jej wykonania. Ważne, aby konstrukcja była solidna, a całość została wykonana z najwyższej klasy stali, która dodatkowo będzie chroniona przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Warto również sprawdzić, czy przyczepę wyposażono w dodatkowe akcesoria, które mogą pomóc nam umieścić na niej ładunek, lub też zwiększą bezpieczeństwo transportu. Oczywiście istotna jest ładowność – tutaj brać powinniśmy pod uwagę co planujemy przewozić, a także posiadane przez nas uprawnienia. Osoby, mające jedynie prawo jazdy kategorii B, mogą ciągnąć jedynie pojazd, którego masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów. W przypadku, kiedy to nam nie wystarczy konieczne może być uzyskanie dodatkowych kompetencji – na przykład kategoria B96 lub B+E.

Dla kogo model 1300?

Linia AMT-ECO to przyczepy najwyższej jakości. Za sprawą otwartej przestrzeni ładunkowej, zmieścić możemy na nich naprawdę spory towar, a dodatkowe wyposażenie jest obietnicą prawdziwego komfortu dla osób z nich korzystających. Tutaj wskazać możemy chociażby aluminiowe rampy, które pomogą umieścić na lawecie lżejsze pojazdy. Niezwykle pomocne są również podpory ułatwiające parkowanie, które posiadają wszystkie modele AMT-ECO. Pod uwagę dobrze jest wziąć między innymi Anssems AMT 1300 ECO 400×188, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 1300 kilogramów. Ważne jednak, aby pamiętać, że ładowność to 1030 kg, z tego względu, że jego masa własna jest równa 270 kg. Warto dodać, że w standardowym wyposażeniu znajduje się hamulec, uznawanej firmy AL-KO, będącej gwarancją najwyższej jakości, a oświetlenie zgodne z przepisami o Ruchu Drogowym.

Amt 2000 eco – czym się różni?

Model 2000 ECO, przede wszystkim, różni się od poprzedniego ładownością, która w tym przypadku jest równa 1665 kilogramów. Jest tak pomimo niemalże takich samych wymiarów czyli 400×188. Przyczepa ma pełne, potrzebne wyposażenie, w tym najazdy aluminiowe o długości 240 centymetrów, które zdecydowanie ułatwiają załadunek większego towaru. Dopuszczalna masa całkowita to 2000 kilogramów, dlatego konieczna będzie kategoria prawa jazdy B+E, dająca możliwość prowadzenia zespołu pojazdów, złożonego z samochodu posiadającego maksymalnie 3,5 tony plus przyczepy, również o DMS wynoszącym najwięcej 3,5 t. Świetnie sprawdzi się do przewozu aut, ze względu na dużą ładowność oraz specjalną konstrukcję. Anssems to marka wiodąca na rynku europejskim, która dzięki najwyższej jakości materiałom użytym w trakcie procesu produkcji gwarantuje niezawodność swoich lawet.

Lawety Anssems to obietnica niezawodności, marka na rynku działa już od lat 70tych XX wieku. Wybierając przyczepy tej firmy mamy pewność, że nie tylko bezpiecznie przewieziemy cały ładunek, lecz również komfortowo go zapakujemy.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe