Na urlop samochodem? Kup dodatkowe wyposażenie! - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Na urlop samochodem? Kup dodatkowe wyposażenie!

Na urlop samochodem? Kup dodatkowe wyposażenie!

blog

Wybierasz się na urlop samochodem? Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, dlatego przed wyjazdem na wyczekiwane wakacje warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i zastanowić się, jakie elementy i dodatki ułatwią Ci podróżowanie. Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzasz wolny czas, na pewno znajdziesz akcesoria dla siebie i Twojej rodziny.

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Wyjazd samochodem na wakacje może być stresujący, zwłaszcza gdy nagle okazuje się, że nie ma wystarczającej ilości miejsca na bagaże lub pomysł z przewozem rowerów, przywiązanych do belek na dachu auta nie wypali. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, warto zaopatrzyć się w dodatkowe elementy wyposażenia, które pozwolą na bezpieczne podróżowanie z większymi i niewymiarowymi pakunkami.

Wakacje z rowerem

Zaplanowałeś aktywny wyjazd rowerowy? Świetnie! Połączenie leżenia na słońcu ze sportem sprawdza się przecież doskonale i można tyle zwiedzić. Niestety wakacje z rowerem mogą przynieść więcej nerwów niż radości, zwłaszcza gdy nie wiesz, jak przewieźć sprzęt do miejsca docelowego. Rozwiązaniem nie jest mocowanie ich na dachu, zwłaszcza przywiązywanie do belek od bagażnika dachowego. Oprócz stwarzania niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i siebie, ryzykujesz wysokim mandatem. Sposobem na transport jednośladów jest uchwyt rowerowy, który mocuje się z tyłu auta. Konstrukcja jest lekka i wyglądem przypomina niewielką półkę, w zależności od wielkości mieści ona od 2 do 4 rowerów, dzięki czemu przewieziesz rowery całej rodziny. Wybierając model do swojego samochodu zwróć uwagę na polecane propozycje oraz na obecność świateł. Podczas nocnego podróżowania obowiązuje zasada im więcej światła tym lepiej.

Więcej miejsca na bagaże

Powinniście już wyjeżdżać, ale ostatnia walizka nie chce wejść do bagażnika? Żona niesie jeszcze przenośną lodówkę? Nie masz pojęcia jak to się dzieje, że jest tak wiele potrzebnych rzeczy na wakacje, nie mieszczą się, mimo, że jeździsz dużym kombi… Wyjazd samochodem na wakacje zwykle generuje większy bagaż, ponieważ nie obowiązują lotnicze ograniczenia. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest bagażnik dachowy, który jest lekarstwem na zbyt małą ilość miejsca z tyłu, a w zależności od modelu może zwiększyć przestrzeń ładunkową od 300 do nawet 600 litrów. Pamiętaj jednak, że im większa pojemność bagażnika dachowego tym jest on większy. Przed wyborem konkretnego rozmiaru należy sprawdzić, czy dany model będzie pasował do Twojego samochodu. Ważną zaletą takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo – wielu kierowców przy załadunku walizek zapomina, że nie wolno ograniczać widoczności przez szybę z tyłu auta, bowiem często może prowadzić to do wypadków, zwłaszcza na ruchliwych autostradach, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, a widoczność kierowcy jest priorytetem.

Dla wilków morskich

Cały rok czekasz na wyjazd nad wodę? Żeglowanie to świetny sposób na spędzanie czasu na wakacjach. Doskonała forma aktywności, a do tego niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Problemem, który spędza sen z powiek prawdziwym wilkom morskim przed wyruszeniem w podróż jest przewóz łodzi. Jedynym bezpiecznym sposobem na transport takiego ładunku jest połączenie specjalnego haka holowniczego z przyczepką zaprojektowaną właśnie do tego celu. Każda inna metoda jest niebezpieczna i grozi mandatem, dlatego przed przewozem łodzi lub kajaka koniecznie zaopatrz się w odpowiednie elementy do swojego auta. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty dedykowane konkretnym modelom samochodów.

Wyjazd samochodem na wakacje może być stresujący, a po co się jednak denerwować przed i w trakcie urlopu? Chcąc tego uniknąć postaraj się wcześniej zadbać o stan techniczny auta i dodatki, które zapewnią bezpieczeństwo w podróży Tobie i Twoim bliskim. Pamiętaj także, że nie warto rezygnować, np. z zabrania rowerów na wyjazd tylko dlatego, że nie wiesz jak je przetransportować – konstruktorzy motoryzacyjni to prawdziwi fachowcy i mają rozwiązanie na każdy tego typu problem, wystarczy poszukać.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe