strona główna 5 blog 5 Najczęściej wykorzystywane akcesoria do przyczep

Najczęściej wykorzystywane akcesoria do przyczep

blog

Gdy kupimy przyczepę musimy pamiętać o tym, aby w odpowiedni skontrolować jej stan techniczny oraz sprawdzić czy posiada wszelkie konieczne akcesoria. O czym nie możemy zapomnieć, jeśli chcemy możliwie zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, a także uniknąć mandatu?

O tym nie możesz zapomnieć – najważniejsze akcesoria do przyczep

Mówiąc o akcesoriach wykorzystywanych do przyczep nie możemy zapomnieć o tych najważniejszych, które za zadanie mają zapewnić nam bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Właśnie dlatego zaczniemy od układu hamulcowego: tutaj obowiązkowym elementem jest sprawa linka, najlepiej aby była ona powleczona materiałem zapobiegającym jej rdzewieniu. Gwarancję zadowolenia da nam zakup sprzętu renomowanych producentów, których produkty znajdziecie w naszym sklepie! Nie możemy nie wspomnieć też o szczękach hamulcowych, stanowiących część układu bębnowego: trąc o bęben hamulca wytwarzają one energię, która powoduje, że nasz pojazd się zatrzymuje. Istotną rolę pełnią amortyzatyzatory, tutaj zdecydowanie dobrym wyborem okaże się tutaj model AL-KO OCTAGON. Odpowiadają one za dobry kontakt sprzętu z nawierzchnią oraz pewniejsze hamowanie! Ważnym elementem jest też zaczep, który najprościej mówiąc łączy hak zamontowany do auta z przyczepą. Jeśli wybierzemy produkt dobrej jakości, bez wątpienia, będzie nam on służył przez wiele lat, zapewni bezpieczeństwo a także łatwość korzystania z niego. Zwróćmy uwagę na zaczep kulowy SSP ZSK 1700 – może on utrzymać przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej 1700 kg. 

Bezpieczeństwo ładunku na przyczepie

Szykując się do drogi musimy pamiętać o właściwym załadowaniu towaru. Mamy tutaj na myśli zarówno jego odpowiednie rozłożenie, a także zabezpieczenie przed przemieszczaniem się. Wpływa to na komfort jazdy, a także bezpieczeństwo na drodze: zarówno nasze jak i innych uczestników ruch. Do cięższych elementów, jak na przykład duże skrzynie nada się świetnie specjalistyczny pas, taki jak pas mocujący ładunki 2-częściowy 4m. Jest to znacznie wytrzymalsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż liny, które podobnie jak i siatka sprawdzają się w przypadku lżejszego ładunki. Jeśli coś wystaje poza obszar przyczepy koniecznie też musimy w odpowiedni sposób to oznaczyć. Nasz komfort zdecydowanie zwiększy najazd, szczególnie przydatny, gdy będziemy przewozić chociażby motory. Zwróćmy uwagę na Najazd aluminiowy do przyczep – raz składany. Jest lekki i przenośny, dodatkowo zawiera gumowe stopki, zapewniając na, że nie zsunie się z przyczepy.

Oświetlenie przyczepy

Gwarancją bezpieczeństwa na drodze jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie naszej przyczepy. Dla każdego modelu obowiązkowe są kierunkowskazy, tak zwane “stopki”, światła pozycyjne i przeciwmgielne tylne, a także awaryjne. Do tego nie możemy zapomnieć o odblaskach w odpowiednich kształtach. W przypadku większych lawet konieczne może być wyposażenie się także na przykład w światła pozycyjne boczne. Jednak aby te działały konieczna jest instalacja elektryczna, dobrana do naszego sprzętu – te również dostępne są w naszym sklepie!

Dobrze dobrane akcesoria do przyczep zdecydowanie zwiększają nasz komfort jazdy, lecz również wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto jest zastanowić się nad ich zakupem a także regularnie sprawdzać co trzeba wymienić.

Tagi:

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe