strona główna 5 blog 5 Odśwież wnętrze swojej przyczepy campingowej

Odśwież wnętrze swojej przyczepy campingowej

blog

Zaplanowałeś kolejne wakacje z przyczepą campingową? To doskonała okazja, aby zrobić gruntowne porządki wewnątrz domu na kółkach. Po zabiegach pielęgnacyjnych nie tylko zyskasz pewność, że wszystko jest przygotowane do wyjazdu, ale także sam urlop będzie przyjemniejszy. Od czego zacząć i jak zaplanować sprzątnie, aby poszło szybko i sprawnie?

Remont

Odświeżanie przyczepy campingowej warto rozpocząć od ewentualnych prac remontowych. Okres przedurlopowy to doskonały czas, aby pomalować ściany wewnątrz domu na kółkach, wymienić uszkodzony kran, który ciągle cieknie itd. Drobne zmiany możesz wykonać nie tylko wówczas, gdy któryś z elementów nie działa, ale także warto pokusić się o drobne poprawki, aby nieco podrasować pomieszczenia. Nie muszą to być ogromne przedsięwzięcia, zwykle wystarczy jedynie wymienić stolik w kuchni, kanapę, czy położyć nowe tapety lub wykładzinę. W ten sposób Twoja przyczepa campingowa nabierze zupełnie innego charakteru. Pamiętaj jednak, aby powierzyć swój dom na kółkach zaufanemu serwisowi, w przeważającej większości elementy wyposażenia karawanów są robione na wymiar, zatem niestety zwykła szafka z Ikea nie wchodzi w grę. Tygodnie wyczekiwania upragnionego urlopu to również doskonały czas na zamontowanie rozkładanej markizy. Umieszcza się ją na jednej z zewnętrznych ścian przyczepy. Sprawdza się doskonale w upalne, słoneczne dni, gdy możesz się schować przed ostrym słońcem, ale także pozwala na wieczorne grillowanie z rodziną i znajomymi pod pewnym daszkiem.

Gruntowne sprzątanie

Ewentualne remonty i zmiany należy wprowadzać przed gruntownym sprzątaniem – po postu dzięki temu nie podwoisz sobie pracy. Na porządki warto poświęcić 2 -3 dni. Lista rzeczy do zrobienia nie jest zbyt długa, ale wymaga czasu. Po pierwsze warto zadbać o odgrzybianie klimatyzacji, można to załatwić podczas kontroli w serwisie. Zabieg jest bardzo potrzebny, ponieważ zabija ewentualne grzyby, które mogły zagnieździć się wewnątrz wentylacji. Następnie trzeba zajrzeć do kuchni, sprawdzić stan kranów, rurek i wszystkich elementów, do których ma dojście bieżąca woda. Jeżeli zobaczysz zaśniedzenia bez obaw – wystarczy zalać je chlorem i odczekać, najlepiej całą noc. Pamiętaj, aby postępować ostrożnie i nie zalać podłogi, bowiem zostaną wypalone plamy, ale przede wszystkim nie pozwól, aby żrący płyn miał kontakt z Twoją skórą! Zawsze do takich czynności zakładaj gumowe rękawiczki. Następną czynnością jest pranie tapicerki – po wykonaniu tej czynności należy zostawić otwarte okna w przyczepie, ponieważ woda będzie parować, a nie chcesz grzyba na świeżo pomalowanych ścianach. Na koniec zostaje już gruntowne odkurzanie, mycie okien i gotowe!

Sprawdzaj i jedź bezpiecznie

Jak mawia klasyk, przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego przed rozpoczęciem sezonu wyjazdowego koniecznie zadbaj o sprawdzenie wszelkich instalacji w Twoim domu na kółkach. Okresowe kontrole dadzą Ci pewność, że podczas jazdy nic zaskakującego się nie wydarzy, a także, że na samym postoju wszystko będzie sprawnie działać. Fachowcy zadbają o dobry stan instalacji gazowej, wodnej i elektrycznej, eliminując ewentualne problemy. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę, w szczytowym sezonie, bowiem zakłady mają mnóstwo pracy.

Po wykonaniu niezbędnych prac i gruntownych porządków czas ruszać w drogę. Zawsze stosuj się do zasad bezpiecznej jazdy, prowadź zdrowy, wypoczęty i nigdy nie wsiadaj za kierownice pod wpływem alkoholu. Sprawdzona, sprawna przyczepa oraz odpowiedzialny kierowca to klucz do udanych wakacji na campingu.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe