Ogrzewanie w kamperze: nowe trendy i innowacje w dziedzinie komfortu podróży - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Ogrzewanie w kamperze: nowe trendy i innowacje w dziedzinie komfortu podróży

Ogrzewanie w kamperze: nowe trendy i innowacje w dziedzinie komfortu podróży

blog

Komfort w podróży jest bardzo ważny aspektem dla wszystkich, którzy korzystają z rozwiązania, jakim jest kamper. Stanowi on coraz popularniejszy trend wśród miłośników przygód i wolności. Jednakże z drugiej strony życie w kamperze potrafi być dużym wyzwaniem, w szczególności w kwestii ogrzewania. Jeżeli preferujemy zimowe podróże, musimy niestety liczyć się z wszechobecnym chłodem. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją sposoby na skuteczne ogrzewanie kampera. Chcesz je poznać? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Ogrzewanie Truma

Zdecydowanie trudno zaprzeczyć, że najbardziej wydajną opcją wydaje się być ogrzewanie gazem, niezależnie od tego czy ogrzewamy kamper, dom, a może większy budynek. Cechuje się ono długim czasem pracy, możliwością regulacji, a ponadto bezpieczeństwem dla użytkowników kampera. Najbardziej rozpowszechnione w tym zakresie są natomiast piecie gazowe Truma, które zapewniają prawdziwie komfortowe warunki przebywania wewnątrz pojazdu. To także jeden z najbardziej zaawansowanych systemów grzewczych dostępnych na rynku. Co więcej, ogrzewa on nie tylko powietrze, ale również wodę do użytku codziennego. Dzięki temu podróżujący mogą cieszyć się komfortem ciepła i wygody podczas swoich przygód na drodze.

Ogrzewanie Alde

Podobnym systemem jest ogrzewanie Alde, które ogrzewa wnętrze kampera za pomocą konwerterów. Jednakże w odróżnieniu od systemu Truma może być on zasilany aż w trzech trybach – gazowym, elektrycznym 230 V, mieszanym oraz przez wymiennik ciepła z silnika pojazdu. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, ponieważ pozwala zaoszczędzić zapasy gazu i utrzymać wysoką temperaturę wewnątrz całego pojazdu, a nie tylko w kabinie. System Alde sprawdzi się zatem doskonale w naprawdę mroźnych klimatach, a jego pierwotne przeznaczenie jest nawet dedykowane klimatom skandynawskim. Nierzadko tego typu rozwiązanie wykorzystuje się też przy ogrzewaniu podłogowym kampera, dzięki czemu system zapewnia równomiernie rozmieszczone źródła ciepła. Poza tym jest on naprawdę intuicyjny i można go nawet kontrolować zdalnie za pomocą specjalnego urządzenia. Powietrze ogrzewane tą metodą nie jest też suche, a kupując system Alde dostajemy także bojler z ciepłą wodą. 

Montaż ogrzewania w kamperze

O ile wybór samego systemu ogrzewania może nie być ciężki, to jednak montaż sprawia niestety więcej trudności. Na szczęście nasza firma AutoPaka oferuje serwis montażu ogrzewania marek Alde i Truma. Aby oba systemy mogły sprawnie funkcjonować oraz oferować swoje wszystkie korzyści, podchodzimy do sprawy z pełnym profesjonalizmem i staramy się przystosować Twój kamper w jak najlepszy sposób, dzięki czemu możliwa jest sprawna instalacja wybranego ogrzewania.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem ogrzewania w swoim kamperze, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o wykorzystaniu powyżej wymienionych rozwiązań. Ponadto nasz serwis kamperów AutoPaka będzie w stanie pomóc Ci z instalacją wybranego systemu. W ten sposób zadbasz o komfortowe warunki swojej podróży, w szczególności w chłodne miesiące, gdy ogrzewanie pojazdu stanowi priorytet.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe