strona główna 5 blog 5 Porządki w ogrodzie? Wykorzystaj przyczepę

Porządki w ogrodzie? Wykorzystaj przyczepę

blog

Ciepłe, słoneczne i długie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wykonania stale odkładanych porządków w naszym ogrodzie. Poza mniejszymi niezbędnymi sprzętami ogrodniczymi warto pomyśleć nad przyczepką samochodową, która pomoże w transporcie większych ładunków. Czy przyczepka naprawdę jest pomocna w pracach ogrodniczych? Tak – poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Transport ładunków

Porządki w ogrodzie wymagają często użycia większych sprzętów typu glebogryzarka lub rozdrabniarka do gałęzi. Czasami zabierając się do ogrodowych prac, decydujemy się na zakup pomocnych rzeczy takich jak na przykład kosiarka. Nie wszystko zmieści się do wnętrza naszego auta, a nawet jeśli, to istnieje ryzyko zabrudzenia lub zarysowania tapicerki. Przyczepka będzie tutaj idealnym rozwiązaniem – ułatwi transport sprzętów, a także pozwoli bezpiecznie przewieźć narzędzia ogrodnicze oraz sadzonki drzew lub krzewów bez konieczności wkładania ich do samochodu, co może skutkować jego zabrudzeniem.

Wywóz śmieci

Porządki nie tylko w ogrodzie, związane są z odpadami, które należy zutylizować. Na zewnątrz zbiera się wiele zeschłych liści, gałęzi, skoszonej trawy… Ich wywóz może przysparzać problemów. Jednak posiadając przyczepkę można bez obaw przewozić śmieci w odpowiednie do tego miejsce. Warto wybrać taką, która będzie posiadała dopasowaną plandekę, która zabezpieczy sypkie materiały przed rozsypaniem po drodze. Przyczepka nie tylko usprawni przewóz, ale także załadunek i zrzucenie odpadów będą zdecydowanie prostsze.

Co jest istotne?

Decydując się na przyczepę warto mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim musimy rozważyć, czy bardziej opłacalne będzie dla nas jej wypożyczenie czy też zakup. Korzystając z przyczepki raz lub dwa razy do roku nie ma konieczności jej zakupu, ponieważ wypożyczenie na jeden dzień będzie zdecydowanie tańsze. Natomiast systematyczne użytkowanie sprawi, że bardziej opłaci się zakup odpowiedniego modelu. Przy wypożyczeniu trzeba liczyć się z tym, że zwrócona przyczepka musi być wyczyszczona, w przeciwnym razie zwrot nie zostanie przyjęty. Przewożąc załadunek, musimy go odpowiednio zabezpieczyć, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy zakup pasów zapobiegających przesuwaniu się materiałów. Jadąc z przyczepką należy zachować ostrożność.

Porządki w ogrodzie będą zdecydowanie prostsze, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z przyczepki, która ułatwi wiele zadań. Pozwoli przewieźć ze sklepu ogrodniczego niezbędne sprzęty lub drzewka i krzewy, a także dzięki niej wywóz odpadów nie będzie sprawiał problemów. Warto rozważyć zakup lub wypożyczenie przyczepki do ogrodowych porządków – na pewno nie będzie to zła decyzja.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe