Przeprowadzka i transport mebli - powierzyć firmie czy skorzystać z wypożyczalni przyczep? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przeprowadzka i transport mebli – powierzyć firmie czy skorzystać z wypożyczalni przyczep?

Przeprowadzka i transport mebli – powierzyć firmie czy skorzystać z wypożyczalni przyczep?

blog

Na samą myśl o przeprowadzce i transporcie wiele osób wpada w panikę. Jak to wszystko zorganizować? Od czego zacząć? W jaki sposób przewieźć meble i inne istotne szpargały? I wreszcie, ile to wszystko będzie kosztować? Ten tekst podpowie Wam, jak najlepiej zaplanować przeprowadzkę.

Po pierwsze – dobra organizacja

Stres nie jest dobrym doradcą, dlatego do zmiany miejsca zamieszkania lepiej przygotować się możliwie jak najwcześniej. Przydatne z pewnością okażą się kartony – można o nie poprosić w sklepie lub skorzystać ze starych, na przykład po świątecznych prezentach lub większych zakupach. Dobrze jest też podzielić pakowanie na etapy: na początku spakować to, co jest używane najrzadziej, osobno umieszczać sprzęty kuchenne i akcesoria łazienkowe. Dobrze, by każdy z domowników spakował do podręcznej torby piżamę, kosmetyki, ręcznik, klapki, czyli wszystkie rzeczy, które okażą się niezbędne po przyjeździe do nowego mieszkania i których próżno będzie szukać wśród różnych kartonów i siatek. Ale co zresztą, jak przewieźć wielkogabarytowe przedmioty, chociażby takie jak meble, sofy, krzesła, biurko, lodówka?

Firma przeprowadzkowa czy transport przyczepą?

Zadanie przewozu wcześniej wspomnianych przedmiotów można powierzyć firmie zewnętrznej lub zdecydować się na transport własny z pomocą odpowiednio dużej przyczepy. W pierwszym przypadku, zespół od przeprowadzek, zajmie się nie tylko transportem, ale także przenoszeniem rzeczy ze starego mieszkania do nowego. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, bowiem nie trzeba martwić się dźwiganiem ciężarów, ani tym, w jaki sposób rozkręcić szafę, by zmieściła się w samochodzie osobowym. Trzeba jednak liczyć się z tym, że mogą wystąpić opóźnienia, ponieważ wiele osób zmienia lokum. Oprócz tego trudno przewidzieć, ile razy trzeba będzie jeździć ze z jednego miejsca do drugiego, a za każdy kurs musimy zapłacić. Dlatego z drugiej strony lepiej jest zorganizować przeprowadzkę na własną rękę, decydując się na transport przyczepą.

Przyczepa ułatwi przeprowadzkę

Posiadanie samochodu osobowego jest już dużym ułatwieniem w trakcie przeprowadzki. Pomieszczą się w nim zarówno ubrania, jak i naczynia, ale takie auto może okazać się niewystarczające przy przewożeniu mebli. Co zrobić w takiej sytuacji, jeśli nie ufa się firmom przeprowadzkowym? Jest na to złoty środek – można wynająć przyczepę. Rozmiar przyczepy można dopasować do swojego samochodu, a także potrzeb. Nie należy obawiać się liczby kursów, bowiem przyczepy wypożycza się na dni, a nie na godziny. Nikt nie będzie poganiał, nie trzeba się martwić tym, ile razy trzeba będzie jeździć, bez pośpiechu można skupić się na załadowywaniu i wyładowywaniu, a swoje rzeczy przewieźć w dowolnej konfiguracji, na przykład najpierw meble, później sprzęty, a na samym końcu ubrania i akcesoria. Poza tym, wypożyczenie przyczepy jest dużo tańsze niż wynajęcie całej ekipy przeprowadzkowej, a przecież przy zmianie lokum każdy grosz jest na wagę złota. Odpowiednio wcześniej warto udać się do wypożyczalni przyczep, aby zapoznać się z ofertą i zdecydować o jej wielkości. W przypadku przeprowadzek w Poznaniu i okolicach, zachęcamy do obejrzenia przyczep Auto Paka.

Przeprowadzka wcale nie musi być koszmarem, wystarczy dobrze ją zaplanować i zorganizować. Niezwykle pomocna okazuje się tu pomoc firm oferujących wypożyczenie przyczep, na których można umieścić meble i kartony z drobniejszymi przedmiotami. Pozwala to na zmniejszenie liczby kursów ze starego mieszkania do nowego, oszczędzenie czasu i energii (której przy przeprowadzce trzeba mieć naprawdę sporo). Jest to też rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż wynajęcie ekipy przeprowadzkowej. Poza tym, pozwala być panem swojego czasu i spokojnie, bez pośpiechu przewieźć wszystkie meble.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe