Przewóz rowerów latem - co wykorzystać? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przewóz rowerów latem – co wykorzystać?

Przewóz rowerów latem – co wykorzystać?

blog

Wycieczki rowerowe są wspaniałym sposobem, aby zwiedzić nową okolicę w trakcie wakacji. Wypożyczenie sprzętu jednak często może równać się z dużymi kosztami, a poza tym nie mamy gwarancji, że będzie on tak komfortowy, jak ten, który posiadamy w domu.  Właśnie dlatego dzisiaj pomożemy wybrać najlepszą metodę przewozu rowerów naszym samochodem.

Bezpieczny przewóz rowerów

W czasie typowania metody przewozu rowerów, przede wszystkim powinniśmy kierować bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Co za tym idzie, bardzo ważne jest, abyśmy przed wyruszeniem w drogę zapoznali się z konkretnymi przepisami o ruchu drogowym, które regulują kwestie transportu przy użyciu wybranych przez nas uchwytów i bagażników. Jeśli zdecydujemy się na hak, musimy pamiętać, aby widoczne były tablice rejestracyjne oraz tylne światła. Za wygodniejsze uznaje się bagażniki dachowe, jednak tutaj obowiązują nas pewne ograniczenia – całkowita masa roweru nie może być większa niż 17 kilogramów. Sytuacja znacznie inaczej wygląda w przypadku modeli montowanych z tyłu, ponieważ wtedy dopuszczalna masa sprzętu to aż 60 kg. Oczywiście nie wolno nam zapomnieć , że dodatkowe obciążenie będzie skutkowało tym, że auto wolniej będzie się rozpędzało, a także konieczne będzie zachowania większej odległości, pomiędzy nami, a innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Jaki uchwyt wybrać?

Wybierając uchwyt do roweru powinniśmy sprawdzić, w co wyposażony jest dany model. Dodatkowe elementy są gwarancją lepszej stabilizacji oraz bezpieczeństwa. Możemy tu wymienić chociażby zębate paski z klamrami z zapadką, pozwalające nam łatwiej przymocować koła.  Do każdego, oferowanego przez nas,  produktu dołączone są specjalne zamki, które za zadanie mają dodatkowo ubezpieczyć sprzęt. Oczywiście, przed zakupem, konieczne jest, zwrócenie uwagi na to, jak bardzo złożony jest dany model. Bagażnik rowerowy Spinder Colibri, montowany jest na hak i z świetnie nada się do transportu jednego roweru. Jeśli jednak, zależy nam na bardziej rozbudowanym uchwycie, powinniśmy zwrócić uwagę na Spinder Falcon RC-2-FN, który nie tylko umożliwi przewieźć większą ilość sprzętu, lecz dodatkowo posiada funkcję przechyłu. Niezależnie od tego, na który się zdecydujemy, obydwa są proste w montażu, dzięki czemu każdy może bezpiecznie i komfortowo przewieźć rower, jednocześnie ciesząc się najwyższą jakością użytych, w czasie produkcji materiałów.

Jak nie uchwyt to..?

Oczywiście korzystanie z uchwytów, które pozwolą nam na zamontowanie rowerów poza wnętrzem naszego auta, nie jest jedyną możliwością ich przewozu. Inną opcją jest załadowanie sprzętu na przyczepkę. Możemy to uznać za szczególnie wygodne gdy przetransportować musimy większą ilość pojazdów, jednak konieczne jest, aby pamiętać, o ograniczeniach płynących z przemieszczanie się z lawetą oraz o potrzebnych uprawnieniach. Prawo daje nam również szansę umieścić rowery wewnątrz samochodu, jednak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Jest to najmniej wygodne rozwiązanie, które znacząco ogranicza miejsce w naszym pojeździe.

Jak wcześniej wspominaliśmy, zabranie ze sobą na urlop roweru to fantastyczny pomysł.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe