Przewóz sprzętu zimowego samochodem - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przewóz sprzętu zimowego samochodem

Przewóz sprzętu zimowego samochodem

blog

Zima to z pewnością idealny czas na aktywny wypoczynek w pięknie ośnieżonych górach, a co za tym idzie, jazda na nartach czy snowboardzie. Ludzie, którzy wybitnie uwielbiają takie sporty często posiadają już własny sprzęt, choć w tym przypadku pojawiają się dylematy, takie jak np. przewóz. Jak go zatem wygodnie, bezpiecznie i nieinwazyjnie przetransportować?

Bagażnik na dachu i przyczepa

Zainstalowanie bagażnika na dachu jest niewątpliwie najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem w przewożeniu sprzętu zimowego, gdyż nie tylko chroni przed wilgocią, która może pojawiać się przez przewożenie nart w kabinie, ale również likwiduje ryzyko niekorzystnego oddziaływania warunków atmosferycznych, zauważalnego szczególnie w długich podróżach. Tym samym bagaż pozostaje zabezpieczony przed wpływem soli, wody, a także innych, powszechnych zanieczyszczeń. Bagażnik na dachu gwarantuje również dużą pojemność, nawet do 75 kilogramów, więc można przewozić zimowy sprzęt całej rodziny bez obaw przed jego uszkodzeniem. W przypadku takiego rozwiązania nie musisz martwić się zwiększeniem hałasu w aucie czy podniesieniem zużycia paliwa. Obecnie na rynku istnieje duży wybór bagażników, w zależności od potrzeb, ale również półki cenowej, a jedyne różnice to tak naprawdę waga boksu i jego pojemność. Droższe bagażniki tego typu posiadają nawet wzmacniane dno, dlatego jeżeli planujesz zakup na więcej niż jeden sezon, warto wyposażyć się w towar wysokiej jakości. Przewóz sprzętu zimowego może odbywać się także w przyczepie, a okaże się to szczególnie dla osób, które już ją posiadają, jednak istnieje także możliwość wypożyczenia. Wystarczy jedynie dostosować wnętrze w taki sposób, aby narty bądź deski snowboardowe nie uległy uszkodzeniu. Można je zabezpieczyć chociażby przez wyłożenie przestrzeni matą antypoślizgową lub zastosowanie specjalnych, ochronnych pokrowców.

Środki ostrożności

Decyzja zakupu boksu powinna być poprzedzona sprawdzeniem, jaki udźwig ma dach samochodu. Poza tym, jazda z obciążeniem zarówno w formie boksu, jak i przyczepy wymaga od kierowców szczególnej ostrożności na drodze. W przypadku doczepianego bagażnika istnieją przepisy w polskim prawie, określające odpowiednie ograniczenie prędkości. W przypadku przyczep lekkich, czyli ważących do 750 kilogramów, powinniśmy poruszać się maksymalnie 80 kilometrów na godzinę. Bez dwóch zdań, mając do wyboru takie metody przewozu sprzętu zimowego, nie decyduj się na jego wkładanie do kabiny. Nie tylko wymaga to stałej kontroli wilgoci w środku pojazdu, ale również konieczności stałego wycierania nart czy snowboardu. Dodatkowo, sprzęt znajdujący się w takim miejscu stanowi zagrożenie dla wszystkich pasażerów nawet w przypadku małej kolizji lub chociażby gwałtownego hamowania.

Będąc zatem fanami sportów zimowych powinniśmy odpowiedzialnie przewozić sprzęt zimowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia przyczep lub boksów, jeżeli nasze wyjazdy są nieregularne albo nawet jednorazowe. Najważniejsze jest to, aby wybrać produkt, który zapewni nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe