strona główna 5 blog 5 Przyczepa do przewozu sprzętu budowlanego

Przyczepa do przewozu sprzętu budowlanego

blog

Sprzęt budowlany to ładunek o dość dużych gabarytach i ciężarze, który wymaga transportowania w odpowiedni sposób. Do tego celu stworzono przyczepy budowlane. Czym się wyróżniają?

Jakie wygląda taka przyczepa?

Przyczepa do przewozu sprzętu budowlanego jest zwykle wykonana ze stali cynkowej, a jej reling boczny i burta są zrobione z blachy aluminiowo-cynkowej. Taka konstrukcja gwarantuje bardzo duże bezpieczeństwo. Z uwagi na to, że zwykle przewozi ona ciężkie ładunki, jest wyposażona w dwie osie, co zapewnia jej stabilność – czasem są one wzmocnione również kołem podporowym. Często przy tego typu sprzęcie stosuje się również hamulec najazdowy. W celu bezpiecznego przewożenia, takie przyczepy posiadają także uchwyty do mocowania ładunku.

Czym się wyróżnia?

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego są przede wszystkim bardzo wytrzymałe – z uwagi na rodzaj ładunku, który przewożą. Dzięki zastosowaniu dwóch osi oraz ewentualnie koła podporowego, charakteryzują się bardzo dużą stabilnością i równomiernym obciążeniem – co ułatwia prowadzenie zespołu pojazdów.

Dla kogo?

Ten rodzaj przyczepy jest dedykowany szczególnie właścicielom firm budowlanych lub ich pracownikom, którzy często są zmuszeni transportować sprzęt budowlany z jednego miejsca do innego. Własna przyczepa to duże ułatwienie i komfort działania. Mogą ją także zakupić osoby, które na przykład budują własny dom czy przeprowadzają remont.

Wymagane uprawnienia

Przed zakupem przyczepy tego typu, warto zwrócić uwagę na to, aby posiadać odpowiednie uprawnienia do jej ciągnięcia. W tym przypadku konieczne będzie prawo jazdy kategorii B+E, ponieważ dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów – samochodu i przyczepy – będzie wynosiła więcej niż 3,5 tony. Ponadto konieczne jest upewnienie się, że auto, które będzie ciągnęło przyczepę do przewozu sprzętu budowlanego, jest od niej cięższe.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe