strona główna 5 blog 5 Przyczepka samochodowa niezbędna przy wiosennych porządkach!

Przyczepka samochodowa niezbędna przy wiosennych porządkach!

blog

Wiosna to wyjątkowy czas, kiedy to rośliny budzą się do życia, topnieje śnieg i wszystko wokół zaczyna odżywać. Zwykle okres od marca do maja obfituje w wzmożone uporządkowanie przestrzeni wokół domu. Często determinuje to powstawanie wielu śmieci i niepotrzebnych przedmiotów, których należy się pozbyć. W jaki sposób ułatwić sobie to zadanie?

Wiosenne porządki z przyczepką do osobówki

Wiosenne porządki warto zacząć od ogrodu – po przycinaniu drzewek i krzewów osobowych, należy złożyć wszystkie suche i zainfekowane przez szkodniki gałęzie w jednym miejscu, tak aby nie zostały rozwiane przez wiatr. Do zadań ogrodnika należy także wygrabienie trawnika i uporządkowanie nasadzeń oraz usunięcie roślin, które nie przetrwały zimy. Gdy już uporasz się z przestrzenią wokół domu, z pewnością pojawi się myśl, aby odświeżyć nieco wnętrza. Jeżeli do tej pory przerażał Cię bałagan i mnogość zalegających śmieci po remoncie, już nie musisz się o to obawiać. Góry zbędnych przedmiotów pojawiające się po wiosennych porządkach można oczywiście wywieźć za pośrednictwem specjalnej firmy, świadczącej takie usługi, jednakże wiąże się to z dodatkowymi kosztami. O wiele bardziej opłacalną formą jest wykonanie przewozu na własną rękę – na takie rozwiązanie może zdecydować się każdy kierowca posiadający prawo jazdy z kategorią B. W celu przetransportowania śmieci zarówno tych zmagazynowanych w workach, jak i tych o większych gabarytach – poleca się wybór lekkiej przyczepki jednoosiowej.

Przyczepka samochodowa niezbędna przy wiosennych porządkach

Jeżeli jesteś kierowcą i możesz prowadzić auta osobowe, to wolno Ci również kierować zespołem pojazdów. Wybierając przyczepkę do osobówki, pamiętaj aby jej masa nie przekroczyła 750 kilogramów. Wówczas DMC wyniesie więcej niż dopuszczalna, określona dla osób z prawem jazdy B, a za to grozi dość wysoki mandat. Dlatego decydując się na konkretny model zwróć uwagę na jego wagę. Ponadto rozważ ładowność oraz obecność plandeki. Maksymalne obciążenie dopasuj do gabarytów swojego ładunku, nie wybieraj o wiele większej, ponieważ jazda z nią jest trudniejsza, a przedmioty ułożone luźno, będą się przemieszczać w czasie jazdy. Materiałowa osłona przyda się jeśli musisz przebyć z przyczepką do samochodu, wielokilometrową trasę – na drogach szybkiego ruchu jest to dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym wypadkiem w momencie poluzowania się ładunku. Plandeka przyda się, gdy Twoja trasa musi być pokonana w niesprzyjających warunkach pogodowych, bowiem chroni ona przed padającym deszczem i śniegiem. Jeśli już poznałeś wszystkie zalety lekkiej przyczepki do samochodu, z pewnością zastanawiasz się czy lepiej wypożyczyć czy kupić na własność taki dodatek do swojego auta. Odpowiedz na to pytanie zależy od intensywności używania – jeżeli wiesz, że będziesz podpinał ją często, zdecyduj się na własny zakup, bowiem po kilku miesiącach wyjdzie taniej niż każdorazowe zamówienie jej ze specjalnej firmy. Wypożyczenie jest polecane dla osób, które porządki i remonty robią rzadko, a w ich garażu nie ma miejsca na dodatkowy sprzęt.

Wiosna to czas wzmożonego działania, dlatego po corocznych porządkach warto szybko i sprawnie pozbyć się zalegających na podwórku śmieci i odpadów. Jeżeli tylko posiadasz prawo jazdy kategorii B, zrób to na własną rękę z lekką przyczepką do samochodu. Pamiętaj jednak o dopuszczalnych prędkościach: 70 km/h na drogach jednojezdniowych oraz 80 km/h na dwujezdniowych, a także o specyficznej jeździe z dodatkowym wyposażeniem auta: zachowaj odpowiednią odległość od innych kierujących oraz zdejmij nogę z gazu przy niesprzyjających warunkach pogodowych oraz zakrętach.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe