Przyczepka samochodowa - wynająć czy kupić? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przyczepka samochodowa – wynająć czy kupić?

Przyczepka samochodowa – wynająć czy kupić?

blog

Przewożenie większego bagażu autem, niezależnie od tego, czy drobnym maluchem, czy nieco większym SUV-em bywa uciążliwe zwłaszcza, jeśli dokonujesz tego regularnie. Znasz problem niedomykającego się bagażnika z powodu wystającej lodówki? W takich sytuacjach dobrze mieć przyczepkę samochodową. Jednak czy lepiej jest ją zakupić i używać w razie potrzeby czy wynajmować, kiedy okoliczności tego wymagają? O tym poniżej.

Kiedy warto kupić przyczepkę samochodową?

Jeśli jesteś posiadaczem auta, które wyposażyłeś w dodatkowy hak holowniczy możesz zacząć realnie myśleć nad zakupem przyczepki samochodowej. Jednak musisz mimo wszystko pamiętać o konkretnych wytycznych, które pozwolą Ci na użytkowanie tego sprzętu zgodne z prawem. Twój samochód wraz z przyczepką według ustaleń prawnych nazywany jest zespołem pojazdów – musisz pamiętać, żeby swój nowy zakup zarejestrować w urzędzie. Jednocześnie całość nie może przekroczyć wagi 3,5 t łącznie z bagażami oraz pasażerami. Innym aspektem dotyczącym wagi przyczepki jest to, że jej osobny ciężar nie może przekroczyć masy auta. Zatem jeśli planujesz przewożenie naprawdę dużego towaru przy pomocy tego sprzętu, powinieneś być posiadaczem większego samochodu – te mniejsze mogą być dużo lżejsze od całości transportowanego bagażu. Warto zadbać także o to, by mieć miejsce na przechowanie przyczepki samochodowej. Jeśli planujesz jej zakup, powinieneś mieć garaż, który pomieści nie tylko Twoje auto, ale także nowy sprzęt. Ostatnim aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu przyczepki jest nic innego jak jej koszt. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele dostosowane do swoich potrzeb.

Postaw na wynajem

Uważasz, że przyczepka samochodowa byłaby wygodnym rozwiązaniem dla Ciebie, bo często transportujesz towar na większe odległości? Jednak jeśli „często” zamyka się w kilku dniach w roku, mimo wszystko mniej wyniesie Cię wynajem niż kupno. Wypożyczenie tego sprzętu zazwyczaj dokonywane jest na doby, gdzie koszt jednej zamyka się w 20-30 zł. Twój garaż jest mały lub w ogóle nie jesteś posiadaczem takiego miejsca? To kolejny argument, który przemawia za tym, by odpuścić sobie ten zakup. Pamiętaj, że mając przyczepkę na własność musisz przeprowadzać okresowe przeglądy oraz wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Natomiast wypożyczając płacisz narzuconą z góry kwotę i nie martwisz się o dodatkowe formalności.

Zakup przyczepki samochodowej powinien odbyć się wtedy, gdy jesteś go absolutnie pewien, a jej posiadanie znacznie ułatwi Twoje życie. Wtedy warto jest odłożyć trochę grosza, aby usprawnić swoją pracę. Jeśli jednak potrzebujesz jej do transportu bagażu tylko raz na jakiś czas, zainteresuj się wynajmem. Zaoszczędzisz pieniądze, które możesz wydać na ulepszenie swojego auta.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe