strona główna 5 blog 5 Przyczepy od a do z – jak są zbudowane?

Przyczepy od a do z – jak są zbudowane?

blog

Jak zbudowana jest przyczepa? Dzisiaj pochylimy się nad tym niewątpliwe ciekawym tematem i omówimy najważniejsze elementy wyposażenia naszego sprzętu. Pamiętajmy, że solidna konstrukcja i wytrzymałe podłoże są gwarantem komfortu i bezpieczeństwa w czasie jazdy!

Budowa przyczepy

Omawiając budowę przyczepy powinniśmy rozpocząć od podstawowego podziału na jedno- i dwuosiowe. Pierwsze ze wspomnianych są pojazdami,w których dwa koła umieszczone zostały na jednej osi. Są w stanie one pomieścić zazwyczaj do 750 kilogramów, a w przypadku mniejszych modeli nie będą potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia do kierowania pojazdem ją ciągnącym, poza prawem jazdy kategorii B. Jednak z myślą o przewożeniu cięższych towarów zaprojektowano większe produkty, gdzie cztery koła umieszczono na dwóch osiach. Dzięki ich gabarytom są znacznie stabilniejsze, a co za tym idzie wygodniejsze. Większość przyczep zbudowana jest bardzo podobnie. Jako najważniejsze elementy możemy wskazać chociażby burty, najczęściej wykonane z aluminium. Za bezpieczne przyłączenie naszego sprzętu do auta odpowiada urządzenie najazdowe razem z zaczepem. Warto jest zwracać uwagę na podłogę, aby była ona wykonana z materiałów wodoodpornych i jednocześnie antypoślizgowych. Dzięki temu unikniemy  ślizgania się przewożonych przedmiotów podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Grunt to bezpieczeństwo

Oczywiście niezwykle istotne są elementy gwarantujące bezpieczeństwo na drodze. Koniecznie trzeba wskazać tutaj chociażby oświetlenie, które musi być zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Dobór jest zależny od wielkości naszego sprzętu, dlatego zanim wyruszymy w drogę warto jest sprawdzić, zarówno jakie światła musimy mieć oraz to, w których miejscach muszą zostać umieszczone odblaski o konkretnych kształtach. Dla bezpieczeństwa niezwykle istotne są również części odpowiadające za mocowanie ładunku. W zależności od tego co przewozimy, powinniśmy korzystać z plandeki płaskiej lub ze stelażem. Inną opcją jest przytroczenie towaru za pomocą specjalistycznych pasów mocujących. Często stosuje się też siatkę, jednak nie w każdym przypadku się ona sprawdzi.

Dodatkowe wyposażenie przyczepy

Warto jest zaopatrzyć naszą przyczepę w dodatkowe elementy, które zwiększą komfort korzystania z niej. Wskazać możemy tutaj chociażby rampy czy antypoślizgowe najazdy, będące przydatnymi jeśli planujemy transportować na przykład motocykle. Dobrze jest również zainwestować w lampy przeciwmgielne LED, dzięki czemu poprawimy naszą widoczność na drodze, co jest szczególnie istotne właśnie jesienią, kiedy na dworze panują różne warunki. W naszym sklepie znajdziesz zarówno nowe przyczepy spełniające najwyższe standardy, jak i właśnie dodatkowe elementy, które bez wątpienia wpłyną na Twoją wygodę oraz bezpieczeństwo na trasie

Wybierając przyczepę, warto jest zwracać uwagę na jakość wykonania najważniejszych jej części, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będzie nam ona służyła przez długie lata.

Tagi:

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe