Przyczepy samochodowe - niezbędne części i akcesoria - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przyczepy samochodowe – niezbędne części i akcesoria

Przyczepy samochodowe – niezbędne części i akcesoria

blog

Jeśli posiadasz przyczepę samochodową, na przykład taką do przewozu sprzętu budowlanego, koni czy motocykli i quadów, dobrze jest uzupełnić ją o kilka akcesoriów, które pomogą zachować Ci nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale także komfort jazdy. Prezentujemy mini-niezbędnik z praktycznymi poradami.

Bądź widoczny

Dobra widoczność gwarantuje większe bezpieczeństwo na drodze. Większość przyczep w standardzie posiada światła lub odblaski, ale bardzo dobrym pomysłem jest uzupełnienie ich o dodatkowe elementy. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można między innymi lampy obrysowe w następujących kolorach: białym, czerwonym i pomarańczowym. Proponujemy również lampy przeciwmgielne LED, które zwiększą widoczność Twojego zespołu pojazdów nawet w bardzo słabych warunkach pogodowych. Musisz pamiętać o tym, że samochodem z przyczepą jeździ się trudniej niż zwykłą osobówką, dlatego należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego ładunku

Gdy przewozisz ładunek, musisz mieć pewność, że nie wypadnie on z przyczepy, ani nie przemieści się w czasie transportu. Jeżeli w na Twojej przyczepie znajduje się motocykl, powinieneś umieścić go w specjalnej rampie – gdy Twoja przyczepa nie jest w nią wyposażona, możesz ją kupić zarówno w naszym sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Oprócz tego ładunki warto spiąć za pomocą wytrzymałych pasów mocujących, zapinanych na wysokiej jakości klamry. Jeśli transportujesz zwierzęta, takie jak na przykład konie, możesz zwiększyć komfort ich podróży, instalując wewnątrz przyczepy metalowy separator międzygłowia.

Aby ułatwić wjazd

Każdy, kto musi umieścić na przyczepie cięższy sprzęt, taki jak na przykład kosiarka samojezdna, quad bądź motocykl, wie, że wymaga to nieco zachodu. Jeżeli Twoja przyczepa nie jest wyposażona w najazd, zawsze możesz go dokupić. W naszej ofercie znajdują się wytrzymałe i antypoślizgowe najazdy wykonane ze stali, które znacząco ułatwią Tobie pracę.

Gdy zużyją się części…

Czy Twoja przyczepa ma już ładnych parę lat? Martwi Cię fakt, że niektóre jej części nie działają tak, jak powinny? Zużyte siłowniki czy linki hamulcowe, a może problemy z łożyskiem albo amortyzatorami? Jeśli nie chcesz od razu kupować całej nowej przyczepy, bez problemu możesz nabyć w naszym sklepie internetowym pojedyncze części, które chciałbyś wymienić.

Warto wyposażyć swoją przyczepę w dodatkowe akcesoria, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo na drodze, ułatwią transport ładunków i znacząco poprawią Ci komfort jazdy.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe