Przyczepy specjalne - do czego można je wykorzystać? - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przyczepy specjalne – do czego można je wykorzystać?

Przyczepy specjalne – do czego można je wykorzystać?

blog

Przyczepy specjalne, jak sama nazwa wskazuje, mają inne przeznaczenie niż te tradycyjne modele. Służą przede wszystkim do przewożenia towarów o wielkich gabarytach jak na przykład billboardy, światłowody czy szpule z nawiniętymi kablami. W zależności od preferencji i potrzeb można znaleźć zarówno przyczepy na jednej osi, jak i na dwóch. Przeglądając oferty, warto zerknąć jeszcze na dodatkowe elementy dołączone do danego modelu. Czyli na jakie? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym odpowiadamy na wiele pytań dotyczących przyczep specjalnych!

Przyczepa do rusztowań

Jedną z przyczep specjalnych jest TEMARED SCAFF 1800, która najlepiej sprawdza się do przewozu rusztowań. Posiada wymiary 2700mm x 1900mm x 1680 mm, a jej dopuszczalna masa całkowita wynosi 1800kg. Umocowana na jednej osi rama wykonana została ze stali o podwyższonej wytrzymałości, która dodatkowo jest ogniowo ocynkowana. Za urządzenie najazdowe w tym modelu służy hamulec. Ponadto z przodu i z tyłu zamontowane zostały duże skrzynie narzędziowe, a przyczepa ta ma możliwość regulacji położenia ramion w konstrukcji do transportu rusztowań. Cechuje się stalowymi nadkolami, dużą liczbą punktów mocowania ładunku, a także zamontowano w niej zewnętrzne oświetlenie, które spełnia wymogi przepisów o ruchu drogowym. W tym przypadku warto dokupić pasy transportowe, które pozwolą na stabilniejsze przewożenie materiałów w tym także konstrukcji rusztowania, do czego ten model sprawdza się idealnie.

Przyczepa do przewozu kabli

Bardzo ciekawym rodzajem przyczepy specjalnej jest WARK KABLOWA HYDRAULICZNA o wymiarach 4100 mm x 2460 mm i dopuszczalnej masie całkowitej 3000kg. To innowacyjne rozwiązanie na rynku przyczep – służy do transportu bębnów kablowych z hydraulicznym systemem podnoszenia bębna. Charakteryzuje się nowym sposobem mocowania rury na szpulkę z kablem, a solidnie wykonana stalowa rama gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Wymiary bębna to średnica o maksymalnej długości 200 cm oraz szerokości 160 cm.

Dłużyca ramowa

TEMARED DŁUŻYCA RAMOWA to specjalna przyczepa, która służy do przewożenia długich materiałów: profili, rur, elementów konstrukcyjnych oraz sprawdza się też idealnie przy przewożeniu billboardów. Posiada stalową ramę, która ma podwyższoną wytrzymałość, zaczep kulowy i koło podporowe. Ponadto dwie burty – przednia i tylna – są otwierane, aby podnieść komfort korzystania z przyczepy. Cechuje się dużą liczbą punktów mocowania ładunku, aby przewożony materiał był stabilny i bez ryzyka uszkodzenia z powodu drgań i ruchów podczas transportu.

Wszystkie modele powinny posiadać komplet dokumentów, które są niezbędne do zarejestrowania. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na gwarancję – czy jest i ile wynosi czas jej obowiązywania. W sytuacji, gdy nie potrafimy sami wybrać modelu przyczepy, który będzie odpowiadał indywidualnym preferencjom, warto porozmawiać z ekspertami, którzy każdemu służą doradztwem.

Tagi:

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe