Przygotuj przyczepę kempingową na zimę! - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Przygotuj przyczepę kempingową na zimę!

Przygotuj przyczepę kempingową na zimę!

blog

Niezwykle istotne są też działania na zewnątrz przyczepy – przede wszystkim powinno się ją umyć, najlepiej używając do tego celu wody pod ciśnieniem. Warto zainwestować w preparaty konserwujące, które nie tylko zapewnią piękny połysk karoserii, lecz także zagwarantują większą odporność na czynniki atmosferyczne. Jeśli planujesz, by Twoja przyczepa zimowała na kołach, najlepiej zwiększyć w nich ciśnienie do ponad 3 barów, albo zdjąć koła i umieścić kemping na specjalnych podporach. Dyszel i zaczep należy szczelnie zakryć folią, aby śnieg i deszcz nie mógł się tam dostać.

Sprawdź stan techniczny

Zima jest także dobrym czasem, aby wykonać przegląd techniczny przyczepy i zająć się naprawą ewentualnych uszkodzeń bądź konserwacją poszczególnych elementów pojazdu. Wówczas będziesz miał pewność, że przed wyprawą na wakacje nie zaskoczy Cię żadna usterka.

Garaż, wiata lub pokrowiec

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym przyczepa spędzi zimę. Najlepiej, aby był to garaż, który odizoluje ją od niskiej temperatury, a także uchroni przed negatywnym działaniem innych czynników atmosferycznych. Jeśli nie masz takiej możliwości, umieść kemping pod wiatą, dzięki której nie będzie na niego padał śnieg czy deszcz. Dobrym rozwiązaniem jest także kupno specjalnego pokrowca, przeznaczonego dla przyczep, które nie są garażowane. Zdecydowanie nie poleca się plandek, ponieważ nie przepuszczają one powietrza, co może prowadzić do rozwoju bakterii i grzybów.

Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie przyczepy na zimę – tak, aby po tym czasie była w pełni sprawna i gotowa do wakacyjnych podróży.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe