strona główna 5 blog 5 Przygotuj się na podróż z przyczepą lub camperem

Przygotuj się na podróż z przyczepą lub camperem

blog

Coraz bliżej wiosna, wielkimi krokami zbliża się początek sezonu biwakowo-wycieczkowego. Już niebawem będziesz mógł pomyśleć o rodzinnym wypadzie za miasto. Pamiętaj jednak, by się do tego dobrze przygotować – dbając o bezpieczeństwo Twoje i bliskich.

Sprawdzenie stanu technicznego przyczepy lub campera

Twoja przyczepa lub camper przez całą zimę stał nieużywany? Pamiętaj, że bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego! Gruntowny przegląd pozwoli Tobie na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w trasie. Musisz upewnić się, że w oponach jest odpowiednia ilość powietrza, instalacje – wodna, gazowa i elektryczna działają bez zarzutu, a ogólny stan techniczny pojazdu można ocenić jako dobry. Dobrze jest także wybrać się na krótką jazdę testową – najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Wówczas w praktyce przekonasz się, jak sprawuje się Twój camper lub przyczepa campingowa.

Elementy niezbędne w przyczepie lub camperze

W miejscu, do którego się wybierasz, może być utrudniony dostęp do bieżącej wody, nie wspominając o kuchence gazowej. Dlatego przed podróżą powinieneś uzupełnić zbiorniki na wodę, a także butlę gazową. Z drugiej strony jednak nie ma sensu obciążać campera, jeśli wiesz, że na miejscu będzie węzeł sanitarny. Pamiętaj także o odpowiednim obciążeniu campera. Zabierz tylko te rzeczy, które są naprawdę niezbędne. Camper nie może być za bardzo obciążony. Dodatkowo ułóż rzeczy wewnątrz pojazdu tak, by ich ciężar rozłożył się równomiernie.

Plan podróży

Dobrze byłoby wcześniej zaplanować podróż camperem lub z przyczepą campingową. Musisz uwzględnić, jaką drogą będziesz jechać, z jaką maksymalną prędkością i z jakim obciążeniem możesz się poruszać. Uważaj, by nie wybierać odcinków o nierównej nawierzchni – takie są bowiem niebezpieczne dla campera i przyczepy. Zastanów się, czy będziesz jechał dniem, czy nocą. Weź pod uwagę fakt, że niektóre odcinki drogi mogą być płatne, a opłata za przejazd camperem lub samochodem z przyczepą campingową jest wyższa niż w przypadku samochodu osobowego.

Podróżowanie camperem lub z przyczepą campingową może być źródłem doskonałej rozrywki. Musisz jednak pamiętać o tym, co najważniejsze – o bezpieczeństwie. Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu sprawi, że wybierzesz się jeszcze w niejedną podróż!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe