Robisz remont? Wypożycz przyczepkę - Autopaka
strona główna 5 blog 5 Robisz remont? Wypożycz przyczepkę

Robisz remont? Wypożycz przyczepkę

blog

Niektórzy na samo słowo “remont” dostają gęsiej skórki i wyobrażają sobie prawdziwe pobojowisko we własnym mieszkaniu. Z jednej strony chciałbyś odświeżyć swoje wnętrze, ale z drugiej nie jesteś pewien, czy ze wszystkim sobie poradzisz? W poniższym artykule prezentujemy kilka praktycznych porad, które pomogą Tobie w sprawnym i efektywnym przeprowadzeniu remontu, jedną z nich jest wypożyczenie przyczepki.

Dobry plan podstawą działania

Remont wcale nie musi być koszmarem, co więcej – można go wykonać szybko i efektywnie. Najważniejsze jest to, aby nie panikować i dokładnie zastanowić się, co trzeba wymienić. Położenie nowej instalacji elektrycznej będzie wymagało kucia ścian – należy zatem wyposażyć się w tynk i farbę, z kolei remont łazienki będzie związany z zakupem nowych płytek i zrobieniem fug. Jeżeli szykuje się generalna zmiana, najlepiej wykonywać ją stopniowo – pomieszczenie po pomieszczeniu, aby uniknąć chaosu. Krótko mówiąc: remont trzeba dobrze zaplanować. Najlepiej wziąć kilka dni wolnego, aby móc doglądać prac, zastanowić się, co dokładnie trzeba zmienić i pamiętać, aby działać od ogółu do szczegółu – najpierw instalacje, później kładzenie podłóg lub płytek, następnie malowanie ścian i na samym końcu – wymiana mebli i wstawianie dekoracji.

Wyprawa do sklepu

Zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu w domu to nie lada wyzwanie, bo zwykle jest tego naprawdę sporo, a nikt nie chce sobie ubrudzić auta brudnymi workami od gipsu. Na przykład zaprawy murarskiej można wziąć nieco więcej – tak, by jej nie zabrakło w razie potrzeby. Farby, płytki i panele trudno jest przewieźć samochodem osobowym, zwłaszcza gdy jest ich bardzo dużo. Dlatego dobrze jest wypożyczyć przyczepę samochodową. Dzięki niej nie trzeba będzie odbywać kilku kursów ze sklepu do domu, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także paliwo. Podobnie jest w przypadku mebli czy armatury – nie warto ryzykować uszkodzeniem tapicerki, zniszczeniem produktów bądź utratą bezpieczeństwa – lepiej po prostu zainwestować w przyczepę.

A co z gruzem i starym sprzętem?

Jeżeli pozbywasz się śmieci z mieszkania – gruzu, resztek parkietu czy też starych mebli, musisz liczyć się z faktem, że zajmą one trochę miejsca. Trudno byłoby przewieźć to do punktu utylizacyjnego samochodem osobowym. Wcale nie trzeba jednak płacić ekipie remontowej, ponieważ wypożyczenie przyczepy jest opcją dużo tańszą i bardziej komfortową. Dlatego warto zastanowić się nad tą opcją jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych.

Najważniejsze jest to, aby zachować spokój i zaplanować działania. Niezwykle pomocne okaże się kupienie lub wypożyczenie przyczepy, dzięki której będzie można przewieźć materiały budowlane czy meble, nie niszcząc przy tym swojego prywatnego samochodu.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe