strona główna 5 blog 5 Szybkie wypożyczenie przyczepy – procedury

Szybkie wypożyczenie przyczepy – procedury

blog

Potrzebujesz przyczepy jednak nie chcesz od razu decydować się na zakup własnego sprzętu? Skorzystaj z usług naszej wypożyczalni: wspólnie wybierzemy model, który będzie Ci najlepiej służył. Dzisiaj przybliżymy Ci, w jaki sposób to zrobić!

Przyczepa: dlaczego warto ją wypożyczyć?

Potrzebujesz przyczepy na przeprowadzkę lub kilkudniowy wyjazd wspólnie z rodziną, ponieważ nie zmieszczą ci się wszystkie rzeczy do bagażnika? Idealnym rozwiązaniem, zamiast zakupu takiego pojazdu będzie wypożyczenie go, a największy wybór wraz z profesjonalnym doradztwem znajdziecie właśnie w Autopace. Za wskazanym rozwiązaniem kryje się wiele korzyści: pamiętajmy, że przecież cena lawety to nie jedyny koszt, jaki musimy ponieść decydując się na własny sprzęt. Tutaj chociażby dochodzi jeszcze ubezpieczenie czy też rejestracja. Dodatkowo, obowiązkowe jest posiadanie garażu lub innego miejsca, gdzie przyczepa będzie musiała być przechowywana. Pamiętajmy również o zabiegach konserwacyjnych czy wymianie opon, dlatego jeśli sprzęt potrzebny jest nam raz lub nawet kilka razy do roku zdecydowanie bardziej opłacalnym będzie wynajem! Jak się za to zabrać i co nam będzie konieczne?

Wypożyczenie przyczepy

Wybierając się do naszej wypożyczalni koniecznie zabierzcie ze sobą dowód osobisty i prawo jazdy – wskazane dokumenty będą nam potrzebne do umowy, którą wspólnie uzupełnimy po wybraniu idealnego sprzętu. Tam też musimy umieścić informację odnośnie okresu najmu, który po kontakcie ze stroną wynajmującą możemy ewentualnie przedłużyć. Każdy model posiada swoją dobową cenę wypożyczenia, o czym zapis znajduje się w umowie. Dokument posiada również adres zarówno nasz, jak i najemcy oraz dokładnie zapisane wszystkie daty. Znajdziemy tam wszystkie informacje dotyczące wypożyczonej przyczepy, jak jej model czy numer rejestracyjny. Całość sporządzana jest w dwóch kopiach, dzięki czemu każda ze stron posiada swój egzemplarz. Podkreślamy, że wskazany kontrakt został napisany prostym i zrozumiałym językiem, aby zwiększyć komfort osób, które korzystają z naszych usług.

Zwrot sprzętu

Co dzieje się w sytuacji, jeśli sprzęt nie zostanie zwrócony na czas? Wtedy zgodnie z podpisanymi dokumentami, wypożyczalnia ma prawo naliczyć karę umowną, która wynosi 200% podstawowej stawki brutto za każdy dodatkowy dzień przetrzymywania sprzętu. Warto dodać, że w razie uszkodzenia przyczepy to najemca zobowiązuje się pokryć koszty naprawy oraz ewentualnego transportu. Wypożyczalnia w ramach zabezpieczenia pobiera również kaucję, jaka zapisana jest w umowie.

Szybki wynajem przyczepy? Tylko z Autopaką! Nasza profesjonalna obsługa pomoże Ci w doborze idealnego modelu, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe