strona główna 5 blog 5 Transport dużych zwierząt – jaką przyczepę wybrać?

Transport dużych zwierząt – jaką przyczepę wybrać?

blog

Transport dużych zwierząt jest przedsięwzięciem bez wątpienia trudnym logistycznie. Oczywiście kluczową kwestią jest tutaj dobór odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje komfort w czasie jazdy, a także bezpieczeństwo zwierząt.

Transport dużych zwierząt – regulacje prawne

W wielu sytuacjach, zanim przystąpimy do transportu dużych zwierząt konieczne może być uzyskanie stosownego zezwolenia, jest tak między innymi, kiedy znaleźć mają się one w innych miejscach gromadzenia zwierząt, ogrodach zoologicznych, wystawach, czy targach. Jest to tak zwany “transport komercyjny” i przepisy dotyczące jego przeprowadzania obowiązują na terenie całej Unii Europejskie. Kiedy jednak tego typu dokument nie będzie nam potrzebny? Jest tak chociażby w sytuacji, kiedy planowany przewóz nie jest związany z różnego rodzaju działalnością czy też handlem, jest on wykonywany na przykład na zlecenie lekarza weterynarii czy też w określonych przypadkach przez rolników. Warto tutaj podkreślić, że ważną rolę odgrywa kwestia związana z odległością: zezwolenie nie jest też wymagane gdy nie przewozimy zwierząt dalej niż na odległość 65 kilometrów lub też, w przypadku wspomnianych już rolników, 50 kilometrów, którzy do przewozu wykorzystują określony w przepisach sprzęt. Oczywiście musimy pamiętać o zapewnieniu warunków naszym zwierzętom, tutaj wskażemy chociażby dostęp do wody czy też umożliwienie przybrania dogodnej pozycji.

Przyczepa do przewożenia bydła – o trzeba pamiętać

Jak w takim razie przygotować się do prawidłowego przewozu zwierząt? Zacznijmy od sprzętu, jaki należy wykorzystywać przy transporcie bydła. Tego typu przyczepa powinna spełniać szereg restrykcji. Tutaj istotne jest chociażby, aby szkielet nadwozia został wykonany z elementów metalowych, a wnętrze było podzielone na boksy. Instalacja, dobrze aby umożliwiała wyciekanie nieczystości na zewnątrz, a także żeby całość posiadała sztywny dach. Oczywiście bardzo istotne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne, które zapewni bezpieczeństwo niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory dnia. Przyczepa do transportu bydła, owiec i alpak, jaką znajdziecie w naszym sklepie posiada solidną konstrukcję, a także najazdy, które ułatwiają załadowanie zwierząt. Podłoga wyłożona jest tutaj blachą ryflowaną, a na komfort korzystania z całość bez wątpienia wpłynie fakt, że przegroda jest regulowana.

Jak przewozić konie

Jeśli jesteśmy właścicielami konia warto jest tutaj wybrać przyczepę dostosowaną właśnie do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Pamiętajmy, że dobrze dobrany sprzęt wpłynie również na jego komfort psychiczny w czasie podróży, a nie tylko kierowcy,: tutaj możemy mówić chociażby o kwestiach związanych z amortyzacją drgań czy też warunków wewnątrz. 19 przyczepa do przewozu koni z regulowanymi tylnymi belkami, zamykaną na klucz siodlarnią oraz trapem wejściowym bez wątpienia będzie wygodnym, a co także ważne bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego jeśli szukasz tego typu sprzętu skontaktuj się z nami.

Nie wiesz od czego zacząć, kiedy potrzebujesz przewieźć zwierzęta lub zastanawiasz się na najlepszą przyczepą? Skontaktuj się z nami i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie!

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe