strona główna 5 blog 5 Ubezpieczenie przyczepki – o czym trzeba pamiętać?

Ubezpieczenie przyczepki – o czym trzeba pamiętać?

blog

Ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest obowiązkiem każdego właściciela – tak stanowi prawo obowiązujące w Polsce. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego faktu. Poniżej znajduje się garść informacji, które są niezbędne, aby ubezpieczyć przyczepkę samochodową. Warto je poznać, aby ustrzec się od przykrych konsekwencji wynikających z zaniedbania tej kwestii.

Ubezpieczenie przyczepki – sprawy formalne

Przed rozpoczęciem użytkowania przyczepki samochodowej należy zadbać o wszelkie formalności. Tuż po zakupie trzeba zarejestrować ją w wydziale komunikacji. Warto dodać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i powinno się je opłacić, aby nie złamać przepisów ruchu drogowego. Szczegóły dotyczące ubezpieczania pojazdu zawarte są w Art. 37. Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Koszty ubezpieczenia przyczepki samochodowej

Podstawową kwestią jest wykupienie ubezpieczenia najpóźniej w dniu, kiedy pojazd będzie zarejestrowany, ponieważ podczas odbierania dowodu rejestracyjnego niezbędne jest okazanie aktualnej polisy. Ile wynosi koszt ubezpieczenia przyczepki samochodowej? Ceny rozpoczynają się od 40 zł, jednak różnią się one od siebie. Warto pamiętać, że lepiej opłacić polisę niż ponieść karę za łamanie prawa ruchu drogowego. W tym przypadku wydatki będą rozpoczynać się od kilkuset złotych, nie wspominając o punktach karnych.

Gdzie ubezpieczyć przyczepkę?

Proces ubezpieczania przyczepki może przebiegać na różne sposoby. Warto udać się w tym celu do towarzystwa ubezpieczeniowego – trzeba wiedzieć, że tego typu organizacje premiują kierowców, którzy nie mają na swoim koncie wielu szkód spowodowanych w ruchu drogowym. Jak znaleźć taką organizację w najlepszej cenie? Dobrym sposobem będzie skorzystanie z porównywarek internetowych czy zasięgnięcie porady na forach. Można również ubezpieczyć przyczepkę za pośrednictwem agenta lub zrobić to online i zaoszczędzić tym samym sporo czasu – wybór należy do kierowcy.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest niezbędne – powinien posiadać je każdy pojazd poruszający się na drogach. Najlepiej zakupić je już podczas nabywania przyczepy, ponieważ o wiele łatwiej zarejestrować ją w późniejszym czasie i używać bez ryzyka kary bądź nieplanowanych kosztów.

 

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe