strona główna 5 blog 5 Współpraca Auto Paki z zespołem PUT Motorsport

Współpraca Auto Paki z zespołem PUT Motorsport

blog

Nastawienie na innowacyjność i kreatywność pozwala młodym inżynierom tworzyć nowoczesne, niezwykle funkcjonalne projekty technologiczne. W rankingu najprężniej działających zespołów studentów w Polsce wyróżnia się PUT Motorsport, który od pewnego czasu mamy okazję aktywnie wspierać. Oto krótkie przedstawienie zgranej drużyny zdobywającej sukcesu zarówno w kraju, jak i zagranicą.   

 

Poznański klub inżynierów jutra

 

PUT Motorsport to zespół młodych pasjonatów inżynierii, fascynujących się przede wszystkim projektowaniem profesjonalnych bolidów wyścigowych. W skład drużyny wchodzi około 35 studentów reprezentujących aż 9 wydziałów Politechniki Poznańskiej. Każdy członek klubu działa w jednej z sześciu grup projektowych, zajmujących się między innymi tworzeniem konstrukcji silników, elektryką, zawieszeniem pojazdu, jego konstrukcją nośną, a także aerodynamiką oraz licznymi przedsięwzięciami marketingowymi. Nadrzędnym celem współpracy studentów jest udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, zapoczątkowanych ponad 30 lat temu przez SEA International, które umożliwiają zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego, dzięki podejmowaniu ambitnych i różnorodnych wyzwań. Oprócz samego konstruowania bolidów, drużyna zajmuje się również wszystkimi sprawami organizacyjnymi oraz zdobywaniem niezbędnych środków pieniężne.

 

Auto Paka sponsorem PUT Motorsport

 

W działaniu PUT Motorsport młodych inżynierów wspomagają partnerzy oferujący praktyczne zastosowania techniczne i dzielący się wiedzę merytoryczną, a co równie istotne przekazujący dotacje finansowe na rzecz klubu. Do grona sponsorów PUT zalicza się między innymi nasza firma, służąca drużynie fachowym doradztwem. Z naszej strony staramy się efektywnie służyć wszelkim możliwym, wielokierunkowym wsparciem, jednocześnie śledząc kolejne sukcesy teamu. Jesteśmy sponsorem przyczep dla PUT Motorsport już od ponad roku. Powodów do dumy nie brakuje – w ostatnich latach członkowie PUT Motorsport uzyskali wyróżnienie za najlepszy debiut w historii zawodów Formula Student, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsce w kategorii Business Plan Presentation i Acceleration event.

 

Bolidy stworzone przez PUT Motorsport

 

Żmudna i niejednokrotnie bardzo wymagająca praca zespołu przynosi wyraźne efekty w postaci kolejnych modeli samodzielnie zaprojektowanych bolidów. Pierwszym z nich jest Warta, uruchomiona w lipcu 2015 roku, posiadająca 70 koni mechanicznych i osiągająca prędkość maksymalną mieszczącą się w granicach 102 km/h. Kolejny pojazd – Wilda z 2016 roku wyróżnia się znaczna poprawą osiągów, charakterystyki silnika i aerodynamiki. Międzynarodowe sukcesy zagwarantował dojrzałe projekty o nazwach Cybina oraz Maria, odznaczające się zrównoważeniem konstrukcji, podwyższeniem mocy silnika, a także zmniejszeniem masy bolidów.

 

PUT Motorsport to poznańska drużyna biorąca udział w zmaganiach bolidów projektowanych przez najlepszych studentów uczelni technicznych na świecie. Pomimo zaledwie kilku lat intensywnej pracy młodzi studenci osiągnęli już naprawdę wiele, a zdobyte doświadczenie bez wątpienia pozwoli im zdobywać kolejne trofea. Cieszymy się, że nasza firma – Auto Paka – ma okazję wspierać przedsięwzięcia klubu i z radością przypatrywać się jego sukcesom.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe