strona główna 5 blog 5 Wyposażenie dodatkowe do przyczep dla koni

Wyposażenie dodatkowe do przyczep dla koni

blog

Transport koni to odpowiedzialne zadanie nawet dla doświadczonego hodowcy. Ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniej przyczepy i jej elementów tak, aby zwierzę w środku było bezpieczne i czuło się komfortowo podczas jazdy. W tym celu należy sprawdzić wymiary przyczepy, zwrócić uwagę na parametry techniczne, a także zadbać o dodatkowe akcesoria, które z pewnością ułatwią to zadanie.  

Najważniejsze dane techniczne przyczepy

Przyczepy do przewozu koni to niezbędne urządzenia do bezpiecznego transportu dużych zwierząt. Przy zakupie ważna jest firma i jakość oferowanych produktów. Trzeba zwrócić uwagę również na takie parametry jak: maksymalna ładowność, wymiary zewnętrzne i wewnętrzne skrzyni ładunkowej. Ważny jest też rodzaj i wielkość kół, liczba osi oraz rodzaj i producent hamulców.

Wnętrze przyczepy

Warto także przyjrzeć się wyposażeniu oferowanemu w danym wnętrzu, które będzie miało wpływ na dogodny i spokojny transport Twojego konia. Ważnym elementem jest podłoże, które może być aluminiowe lub wyłożone matą gumową. Odpowiednio zabezpieczona powinna też być rampa, która musi być wytrzymała i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia – często montuje się do niej dodatkowe, miękkie i elastyczne osłony. Jeśli chcesz kupić przyczepę do przewozu więcej niż jednego konia, musisz mieć odpowiednie separatory, które oddzielą i zabezpieczą Twoje zwierzęta. Mogą one być gumowe, aluminiowe lub zbudowane z metalowej siatki. Zalecanym elementem jest też monitoring w przyczepie, dzięki któremu będziesz mieć możliwość ciągłej obserwacji konia. Montaż jest dość prosty i możesz zamontować go samodzielnie. Kamera powinna być zamknięta w oświetleniu wewnętrznym. Obraz będzie przekazywany przez sygnał radiowy do monitora, który musi być podłączony do zapalniczki w aucie.

Dodatkowe akcesoria

Standardowa przyczepa powinna też zawierać podręczne akcesoria opisane niżej. Często, gdy nie masz dostępu do własnych narzędzi, na przykład w trasie lub w terenie warto jest pomyśleć o dodatkowym montażu schowków na miotłę i łopatkę – dzięki temu zawsze będziesz przygotowany i z łatwością zachowasz czystość wewnątrz przyczepy. Kolejnym ważnym schowkiem jest siodlarnia, która oferuje wystarczające miejsca na siodło oraz inne dodatki. Jest to duża skrytka która pomieści najważniejsze akcesoria, dzięki czemu wszystko będzie w jednym miejscu i nie będziesz musiał zajmować już miejsca w bagażniku swojego auta. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej wentylacji i dostępie świeżego powietrza – zalecane jest posiadanie w przyczepie odpowiednich okien. Gdy jedziesz w dłuższą trasę dobrym pomysłem jest też montaż żłobu z jedzeniem dla konia, dzięki czemu koń będzie spokojniejszy i niczego mu nie zabraknie.

Tak przygotowaną i sprawdzoną przyczepą z pewnością łatwiej przewieźć zwierzę w sposób komfortowy i bezpieczny. Warto pamiętać, że im koń jest spokojniejszy w trakcie jazdy, tym mniej zagrożeń czyha na niego i kierowcę. Jeżeli zatem planujesz taki transport, koniecznie już dziś upewnij się, że masz do tego odpowiednie warunki. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz doposażyć swoją przyczepę, by zapewnić rumakowi jeszcze większy komfort.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe