strona główna 5 blog 5 Zwiększ swoje możliwości podróżowania: Korzyści z posiadania przyczepki do kampera

Zwiększ swoje możliwości podróżowania: Korzyści z posiadania przyczepki do kampera

blog

Caravaning to jedna z najbardziej popularnych form wypoczynku, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W Europie i Polsce także zdobywa coraz większe zainteresowanie. Posiadanie własnego “domku na kółkach” to spora wygoda, dzięki której nie musimy rezerwować noclegu w miejscu docelowym. Często jednak kamperem wyruszamy w dalsze trasy, które mogą wymagać przewozu większego bagażu. Dlatego też korzystnym rozwiązaniem jest przyczepa do kamperów. Dlaczego warto ją posiadać?

Dodatkowa przestrzeń ładunkowa

Choć kamper sam w sobie jest już dużym pojazdem, to trudno ukryć, że wybierając się na dłuższy wyjazd, możemy nie być w stanie załadować w nim wszystkiego, co potrzebne. Koniec końców kamper to minimalistyczna wersja mieszkania, w którym i tak musi zmieścić się przestrzeń do wypoczynku, aneks kuchenny czy łazienka. Planowanie podróży może więc wymagać dodatkowego zakupu w postaci przyczepki, dzięki której zyskamy większą przestrzeń ładunkową. Tym samym nie musimy martwić się, że pewnego wyposażenia nie będziemy w stanie ze sobą zabrać. Taka przyczepa w formie boxu dodatkowo zapewni nas, iż cały bagaż jest dobrze zabezpieczony.

Elastyczność podróżowania

Przyczepka do kampera wiąże się także z większą elastycznością podróżowania. Z racji, że jesteśmy w stanie zabrać ze sobą więcej bagażu, nie musimy np. martwić się brakiem wyżywienia podczas dłuższego wyjazdu. Poza tym na przyczepce możemy umieścić także rowery, leżaki czy przenośny grill, z których warto skorzystać w czasie postoju na zielonych terenach. Takie rozwiązanie znacznie więc zwiększa nasze możliwości podczas podróżowania. Ponadto pozostajemy niezależni od infrastruktury i jesteśmy w stanie miło spędzić z dala od zgiełku miasta. Warto jednak wtenczas upewnić się, że nasza idealna przyczepa, jeśli nie jest boxem, posiada przynajmniej plandekę zabezpieczającą.

Możliwość przewozu samochodu

Głównym przeznaczeniem przyczep jest jednak przede wszystkim przewóz pojazdów. Kto więc powiedział, że na przyczepce przyczepionej do kampera nie możemy przetransportować swojego auta osobowego? To znacznie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy kamper chcemy zostawić na polu kempingowym, a potrzebujemy przemieścić się np. do centrum miasta, w którym zresztą dla kampera może być nieco ciasno. Mimo wszystko jest to pojazd sporych gabarytów, a jego prowadzenie może być dla wielu z nas problematyczne. Jeśli więc nie wyruszamy w kolejny odcinek swojej trasy, przewożony dodatkowo samochód będzie strzałem w dziesiątkę. Poza tym na przyczepie do kampera możemy także przewozić łódź czy inny sprzęt wodny – to dogodne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się na wypoczynek nad wodę.

Podróżowanie kamperem z pewnością wiąże się z dużą ekscytacją. Jednakże podczas planowania swojego wyjazdu warto przemyśleć zakup dodatkowej przyczepki, która zwiększy przestrzeń ładunkową. Dzięki temu jesteśmy w stanie zabrać ze sobą więcej rzeczy, a nawet samochód, jeśli nie planujemy non stop przemieszczać się za pomocą dużego kampera.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe