strona główna 5 blog 5 Przyczepa podczas remontu – wykorzystanie

Przyczepa podczas remontu – wykorzystanie

blog

Remont domu czy mieszkania związany jest z dużym nakładem pracy. Aby ułatwić sobie to zadanie można wcześniej wszystko zaplanować – od podziału remontu na kolejne etapy aż po sprzęt, który będzie nam potrzebny. Warto wziąć pod uwagę wykorzystanie przyczepy pozwalającej na szybsze i łatwiejsze wykonanie całego przedsięwzięcia.

Przyczepy jednoosiowe

Są nazywane lekkimi, ponieważ ważą do 750 kg i posiadają tylko jedną oś z kołami. Ich ciężar jest bardzo istotny, ponieważ – jeśli ich dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3 i pół tony – można je użytkować posiadając prawo jazdy kategorii B. Ze względu na ich niezwykłą zwrotność są odpowiednie nawet dla osób, które posiadają tylko mały samochód osobowy. Przyczepy jednoosiowe są dobre do przewożenia mniejszych i lżejszych materiałów podczas remontów i przeprowadzek, do przewozu lżejszych mebli, kartonów lub też większych zakupów ze sklepu budowlanego. Warto zastanowić się nad tym, czy do transportu przyda nam się plandeka ochronna lub też najazdowy hamulec, który zwiększy bezpieczeństwo przewożonych materiałów. Przykładem dobrej przyczepy jednoosiowej jest BRANDERUP 2270.

Przyczepy dwuosiowe

Dzięki zastosowaniu dwóch osi można na nich transportować cięższe materiały niż na przyczepie jednoosiowej, ponieważ są bardziej stabilne i doskonale trzymają się drogi, jednak przez to nie są tak bardzo zwrotne jak przyczepy lekkie. Również charakteryzują się masą nieprzekraczającą 750 kg, więc – o ile dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3 i pół tony – wymagane jest posiadanie tylko prawa jazdy kategorii B. Przyczepy dwuosiowe są idealne do transportu większych mebli, narzędzi ogrodowych oraz materiałów budowlanych.

Wywrotki i kippry

Są niezwykle pomocne przy przewożeniu materiałów sypkich i objętościowych takich jak żwir, piasek czy gruz. Dostępne są zarówno wywrotki osadzone na jednej lub dwóch osiach – możemy wybrać taką, która odpowiada naszym preferencjom. Ponadto na rynku można je znaleźć w różnych wariantach wielkości i ciężkości. Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli dopuszczalna masa całkowita samochodu wraz z doczepioną wywrotką przekroczy 3 i pół tony, to wymagane jest, aby kierowca posiadał prawo jazdy kategorii B + E. Niezastąpioną zaletą wywrotek i kipprów jest pompa elektryczna pozwala na przechylenie przyczepy i łatwe wysypanie ładunku. Dobrym przykładem wywrotki jest BRANDERUP BACK TIPPER.

Przyczepy, wywrotki i kippry są niezwykle pomocne przy wszelkiego rodzaju remontach budowlanych i przeprowadzkach. Istotne jest to, aby dobrać odpowiedni rodzaj przyczepy do naszych potrzeb i zadań oraz przemyśleć zakup lub wypożyczenie dodatkowych sprzętów takich jak plandeki, boczne burty, najazdy i hamulce.

Przyczepy do przewozu sprzętu budowlanego, podkoparkowe

Przyczepy kablowe

 

Wywrotki / kippry

Lawety, obrotnice, platformy, moto

Przyczepy do przewozu łodzi, podłodziowe

Kontenery, furgony, cargo

Przyczepy dwuosiowe skrzyniowe

Przyczepy jednoosiowe skrzyniowe